Fake Flash

Zdravím ve spolek. Přiznávám se že jsem naletěl, vidina nízké ceny mě zaslepila.Na internetovém obchodě LEDs-online.cz jsem zakoupil micro SDXC kartu Kingston 64GB, za pěkných 770 Kč se jednalo o výhodnou koupi. Karta šlapala jak měla, ovšem pouze do doby než jsem naní začal ukládat velké objemy dat.Vše co bylo za 8GB karty bylo poškozené. Otestováním jsem zjistil že reálná kapacita karty je jen 8GB a nikoli 64GB kterou deklaroval prodejce. Jedná se tedy o Fake Flash.Prosím tedy o radu jak postupovat při reklamaci. Jelikož se jedná o padělek, a tedy klamání spotřebitele, mám nárok na vrácení peněz a nebo se snima budu tahat přes reklamace?

Odpovědi na otázku

len pre istotu otestuj: http://www.rayer.g6.cz/elektro/psu4pc.htm

Testoval jsem H2Testw 1.4. 8GB ok zbytek lost.

Kingstonka, nikdy jsem s tou značkou neměl problém. má snad i doživotní záruku, tak ji vesele reklamuj

Tady se ale jedná o padělek z číny. Je to 8GB karta přeflashovaná na 64GB.

tak se obrať na celníky, že ti někdo prodal padělek

No nejdříve bych si nastudoval zákony v Anglii... zcela jistě víš, že to není český prodejce.

To sice ano, ale má pobočku a e-shop v česku. Takže by se měli řídit českými zákony ne?

To zatraceně záleží na tom jestli je to pobočka a co má napsané v obchodních podmínkách. To si přečti sám, mě z té hnusné fialové barvy pálí oči hned na titulní stránce. Jo a ty recenze, to je taky radost: http://obchody.heureka.cz/leds-online-cz/recenze/Takže reklamuj a doufej!

BR mechanika > BD-RE SL médium > vždy jistých +22 GB nic není jistějšího = přepisů hafo, data vždy OK.

máš dobrý matroš? bavia sa tu u SD karte, rád by som videl ako pcháš BD do foťáku alebo mobilu....

Tak i duševně zaostalý pochopil, že jsem přirovnával bezpečnost dat na disku. Nevím kam tu kartu cpe, ale je to varování dávat vše především na USB Flash a tam to možná smysl má, co myslíš ty?

Snad by sis mohl všimnout, že se tu neřeší bezpečnost dat, ale to, že tazateli prodali padělek 64GB paměťové karty.

2x důvod, nebuď rtuťovitý. Kdo si nedá pozor na takovou zlodějnu "gratis ti nikdo nic nedá" a s tím rovnou počítej i jinde víme? Tak možná musí být i upozorněn aby:1. Nenechával data po nafocení / nahrání na kartě několik let (zde běžné případy).2. Kartu pravidelně zálohoval na fotobanku (takový legrační disk s displeyem nebo jinam).3. Aby se zamyslel i nad bezpečností dalších flash technologií (typicky klíčenky).To je celé, nehledej v tom mezinárodní spiknutí ani diktaturu, jen malé upozornění, že i ty zatracovaná BD mají něco do sebe, i když ne v tomto případě, ach ta úzkoprsost.

Nehledám v tom mezinárodní spiknutí, ale když už si o to říkáš, tak jsi jak podpora Microsoftu z jednoho starého vtipu:"Takhle vám normálně letí letadlo do Seattlu a venku je hrozná mlha, není vidět ani na deset metrů a najednou přestanou jít všechny přístroje. Zoufalý pilot lítá sem a tam, jestli neuvidí maják nebo nějaký orientační bod, ale ono nic a tak už mu pomalu dochází palivo a cestující jsou docela nervózní. Nakonec trhlinou v mlze uvidí velký mrakodrap a v posledním patře za oknem je v práci nějakej chlápek. Tak pilot vykoukne z letadla a volá: "Hej, dobrý muži, nevíte, kde jsem?" Chlápek odpoví: "Jistě. Jste v letadle." Tak pilot otočí letadlo o 230 stupňů a čistě přistane na letišti o pět kilometrů dál. Cestující jsou samozřejmě úplně hotoví a ptají se, jak to dokázal."Jednoduše," odpoví pilot. "Položil jsem tomu muži jednoduchou otázku. Jeho odpověď byla zcela správná, ale naprosto k ničemu. Z toho jsem usoudil, že ten mrakodrap musí být sídlo Microsoft HotLine a odtamtud je letiště pět kilometrů na severovýchod!""

Pěkné, podívej já jsem jak píši níže především upozorňoval na rozdíl uchování data na flashi (je jedno jaké médium) a na optice, z osobní dlouholeté zkušenosti je např. jistota dat na DVD-RAM médiu na míle daleko před flashem a nyní se to potvrdilo i u BR technologie.> Pokud přenáším data na kterých nezáleží je to jedno, pokud ano a chci aby tam s jistotou byla volil bych jiné médium, toto byl u filmů na kartě jiný případ také viz níže ty může vzít třeba čert.

Ahoj Dolphe, ač jsi mi už v minulosti několikrát dobře poradil, tak zde jsi úplně mimo. Je to jak jsem psal, Micro SDXC karta. Používám ji v mobilu. Fotky se mi synchronizují do drop boxu, takže o ně strach nemám. Kartu používám výhradně na filmy a seriály na které koukám v práci když mám chvilku čas, tedy ztráta dat mě neděsí. Šlo mi pouze o radu, jaká mám práva při reklamaci padělku. Tedy, jestli se jedná o porušení takové, že mám nárok na okamžité vrácení peněz, nebo musím projít očistným procesem reklamací.Vím že se padělky běžně prodávají na Ebayi nebo Aukru. Nenapadlo mě že naletím pokud budu kupovat zboží v E-shopu.Budiž mi to lekcí do budoucna. A to jsem člověk který se řídí pravidlem. "Nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci". Jednou jsem povolil a je to tady. :)

Hele to se na mě nezlob já reagoval hlavně proto, aby kdo chce se zamyslel přece jen na BR technologií. Šlo mi o ty dvě technologie, rozdíl mezi nimi. Ty padělky řešit nebudu byla to tvá volba a chybuje každý. K tomu nákupu já mohu říci jen jedno, kupuji v Mironetu (takové věci vždy) na prodejce, obsluhu znám dlouhé roky (ještě ani ta prodejka nebyla) a přístup je osobní, korektní a tohle se mi nikdy nestalo, mít problém s podvrhy, s reklamacemi nebo dodáním čehokoliv.

Chápu jak jsi to myslel, ale dokud nebude BR technologie velikosti Micro SDHC/XC karet s jejich kapacitou, není jiná volba. :)Jinak, co se nákupu týče tak nakupuji v T.S.Bohemia, TNTrade nebo Alza. Mám velice dobré zkušenosti s těmito prodejci. Bohužel jednou jsem se zakoukal na cenu a průser je na světě. :)

Klidně já proti SD nic nemám ani proti SSD v kamerách, je připomínám myslet na data. Nenechávat je tam dlouhodobě a zapomínat na to. Právě je třeba stáhnout do PC nebo na tu optiku pro další střih / zpracování (u fotek) v budoucnu. Potíže s podvodem jako takovým ponechám stranou.