» Poradna » Web a internet

Facebook

Dobrý den,mám dotaz. Dnes mi na messengeru na web chatu volal jeden člověk, se kterým se dobře znám, věřím mu. Hovor jsem odmítl, protože jsem byl v práci a posléze jsem mu napsal, proč mi volal. A on se divil a řekl, že mi vůbec nevolal. Něco podobného se mi stalo minulý rok kdy mi zase od jiného kamaráda přišla zpráva, která se ani neotevrela a zmizela. A onen kamarád také tvrdil, že mi nic neposílal. Jsem z toho dost nervózní a chtěl bych Vás požádat, jestli někdo nemá podobné zkušenosti nebo prostě neví čím by to mohlo být. Účet mám zabezpečený a jsem přihlášen pouze na svém mobilu. To kontroluji pravidelně, jestli tam třeba neleze někdo z jiných zařízení. Kontrolují si to všude(Google, Facebook, email) a nikde není ani náznak cizí aktivity. Budu vděčný za každou rozumnou radu.

Odpovědi na otázku

Před časem byla na Facebooku vlna pokusů lumpů vydávat se za někoho, tedy mu "ukrást" profil, nebo založit nový a pak po jeho známých chtít jednu drobnost, přeposlat SMS kód, který jim přijde. Možná, že to je něco podobného. Každopádně ty s tím nemáš nic společného a těžko s tím něco uděláš. Maximálně můžeš upozornit ty tvoje známé, že se za ně někdo vydává, případně že se někdo dostal k jeho účtu. Mnohem horší by bylo, kdyby ses dozvěděl, že někomu "voláš ty", to by znamenalo, že se někdo dostal k tvému účtu. .

Moc děkuji, hodně sem si oddechl.