» Poradna » Web a internet

Facebook výdělek

Možná budu za blbce, ale i tak se zeptám. Kazma v jednom rozhovoru zmínil, že za jeden post na facebooku má kupříkladu 100.000. Výdělek na youtube chápu, ale kde se berou prachy za příspěvek na face. Čím se ty prachy vygenerují, nebo kdo mu je dá? Předevčírem někde ve zprávách byl zmíněn nějaký známý sportovec, a částka za příspěvek v řádech milionů. A myslím, že tam byl zmíněn i twitter nebo instagram. To mu za ty posty platí jeho sponzoři?

Odpovědi na otázku

To není tak, že by napsal jeden post a někdo mu za to automaticky dal 100 tisíc :) To je průměrná částka, kterou dostane za zobrazené reklamy děleno počtem příspěvků, které během dané doby napsal.

Díky za informaci.