» Poradna » Web a internet

Facebook vir, zablokovany ucet.

Ahoj, mate nekdo zkusenot se zablokovanym uctem na FB kvuli viru? Naletela jsem a zadala heslo na falesnou stranku fb a ted mi nelze ucet obnovit ani pomoci hesla pres sms (proste heslo zadny neprijde) jen hlaska, ze se neco pokazilo. Da se s tim vubec neco delat? Nebo se zavirovany fb profil proste uz neda obnovit? Mate s tim nekdo zkusenost? Iveta

Odpovědi na otázku

Ale prd, to není žádný vir, prostě jsi žádala heslo na falešnou stránku a útočník ti změnil heslo na nějaké svoje. Smůla, tohle je neřešitelné. Příště si musíš pořádně účet zabezpečit včetně dvoufaktorového ověřování.

Nechapu pak, proc mi neprijde ani smska s novy kodem...

Zkus hádat, jestli to třeba nebude tím, že ten útočník změnil i telefonní číslo?

Jen je mi divne, ze pro obnoveni hesla tam nefunguje ani jedna ze zadanych adres ani telefon, i kdyz se to na venek tvari, ze cislo i emaily jsou stale stejne... Jen me zajimalo, jestli se mam s uctem rozloucit...nebo jestli ma nekdo podobnou zkusenost s obnovenim...

Zkušenost přímo nemám, ale v podobných případech se vždy vyplatí minimálně kontaktovat podporu.

Naštěstí nemám takovou zkušenost,ale když se přihlásím z jiného zařízení,tak mě přijde email z dotazem zda jsem to byl já.Takže nevím co by se stalo kdybych klikl na to,že to nejsem já.Tobě to FB neposlal nic takového.

Nic neposlal, zadne upozroneni o zmene emailu, tel. cisla, nebo snad cizi prihlaseni...tvari se to, jako ze jsem si zmenila heslo sama...akorat mi fb vzdycky vyhodi hlasku o tom, ze se nekde stala chyba...uz od vcerejsiho dne...

To ještě nemusí nic znamenat kámošce taky napadl někdo FB a rozesílal všem co měla v přátelích video já i když mě bylo divné ty znaky nad tím videjem stéjně jsem nato klikl a odeslalo mě to na nějakou stránku k přihlášení a FB mě napsal v messengeru,že mě zablokovali účet na 2 hodiny.

První co bych udělal, je upozornit své známé, aby nevěřily co jim přijde z Facebooku od tebe. Dále potom kontaktovat podporu Facebooku a zkusit to řešit přímo z podporou.

...radši upozornit i muže

Tady vidíte, jaký projekt je facebook. Facebook má totiž vše řešeno přes automatizované formuláře a NEEXISTUJE nikdo, kdo by fungoval jako správce, tedy oni Váš účet automatizovaně bloknou (třeba kvůli rozesílaným spamovým příspěvkům, kvůli podezření na hack apod) a pokud nemáte nastavené ochranné mechanismy, tak máte smolíka, není nikdo, kdo by se s Vámi bavil a něco řešil. Váš profil oplačte, poinformujte známé a vytvořte si nový, a ten již dobře zabezpečte.

Mimochodem, mate nejaky tip, jak a kam ukladat slozita hesla, aby se mi tohle znovu nestalo, kdyz lze obejit jakekoliv zabezpeceni? Jasne, ze hlavni je nesdelovat hesla tretim stranam...

Ne, jakékoliv zabezpečení obejít opravdu nejde. To musí podělat sám uživatel.

:D

Teď mě přišel na email od kámošky spam z odkazem který krade úcty,takže jsem ji psal na messengr ať si změní heslo a psala,že už ji psali na email,že ji někdo taky napadl FB. https://ibb.co/mNdNXw0

Na hesla je dobrý nějaký správce hesel, já používám Keepass. Hesla si v něm generuju náhodně, pak mám hesla v tomto duchu:ma?:d$ 4kmGH,!=*qU _;s(8wPamatuju si jen master heslo k šifrovanému souboru Keepasu, ve kterém mám hesla uložené a do formulářů je vkládám přes schránku.