» Poradna » Web a internet

Facebook účet pro obec

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak založit facebook účet pro nějakou obec. Jde mi hlavně o to ji správně zařadit. Mám osobní účet na fb a z něj chci udělat facebook stránku obce. Jenže když kliknu na vytvořit stránku, tak hned v prvním kroku si nejsem jistý co zadat! Buď "Firma nebo značka" anebo "Komunita nebo veřejně známá osobnost"Co z toho vybrat pro obec? Díky

Odpovědi na otázku

Určitě je tam možnost "veřejná správa", "státní organizace" a podobně. Akorát to asi nepůjde založit přes soukromý účet.

Takže si vytvořit nový účet pod názvem obce. Takže jméno bude třeba "Obec" a příjmení "Kotěhulky" Tak to myslíš?

stranku pre obec urcite nerob konverziou zo sukromneho. jednoduchsie bude zalozit novy ucet. Mozes si skusobne zalozit zopar roznych typov uctov, ten vhodny si ponechat a tie co nevyhovuju zmazat

všude v návodech bylo že je k tomu potřeba soukromý učet. To mě zmátlo ted docela.

Ano to je pravda, ale stačí založit libovovný nový účet. Prostě fiktivní účet Franta Pepa Jednička, a ten pak přemigruješ dále na tu obec.

Dobře, profil mám vytvořen, ale furt nevím jestli mám dát pro tu obec: "Firma nebo značka" anebo "Komunita nebo veřejně známá osobnost". Tohle mě mate.

Ani jedno z toho. Musí tam být něco jako veřejná správa. Najdi si třeba FB stránku "policie ČR" a uvidíš, co tam mají. Ono to asi nepujde založit jen tak soukromou osobou. Nejspíš se tento typ účtu zakládá trochu jinak a bude potřeba nějak prokázat, že k tomu máš oprávnění.

Jo, rozumím, jen nevím kde kliknout na "Veřejné služby a služby státní správy". Když si najdu nějakou obec, tak to tam v popisku mají, jen nevím kde to při tvorbě najdu

Nikdo nic?

Možná bude nejjednodušší poprosit starostu nějaké menší obce, kteří to tak mají, ať ti napoví, jak to udělali. Opravdu si myslím, že to nepůjde jen tak soukromou osobou, ale bude se to řešit nějakou speciální žádostí a budeš muset doložit, že máš oprávnění za obec jednat.

stránku som zakladal, nie je potrebné mať špeciálny profil. Predpokladám že potrebuje vytvoriť stránku na facebooku pre obec ale zle sa vyjadril. Vytvoriť nový profil a je už jedno či dá komunita alebo niečo iné. Následne postupuje podla štandardného postupu pre vytvorenie stránky kde bude možnosť nastaviť kategóriu ako verejná inštitúcia či podobné.

Hledám a hledám, kde je nastavení té kategorie a nikde nic nevidím, stránku mám vytvořenou Pamatuješ ještě kde to bylo?

Tak jsem to nějak udělal. Měl bych otázku co se týká stavu po vytvoření. Musí se to někde nahlásit ta stránka nebo zaregistrovat? Nebo je to jako obyčejný profil uživatele, který mi nikdo nevypne? Díky!