» Poradna » Web a internet

Facebook problem

Dobry den. Pres co se prosim registrovat na facebook ? Jde mi o to, ze mi zablokovali ucet jelikoz jsem si pridal prilis pratel a psal jim cimz jsem porusil komunitni zasady coz chapu a respektuji nicmene tuhle blokaci uctu chapu a respektuji i kdyz mi zablokovali ucet po 11ti letech. Obnovit se asi jiz neda predpokladam, ze ? Je mi to docela lito.Vytvoril jsem si tedy novy facebook pres jinou IP adresu, aby jsem byl uplne cisty a nemel zadne omezeni. Pridal jsem si manzelku. Psali jsme si pouze na messengeru a opet blok pritom jsem nikoho jineho v pratelich nemel ani nikomu nepsal.Tak jsem vytvoril dalsi a dalsi... Jine telefonni overeni, jiny mail, jiz moje ip, jine jmeno a stejne omezeni na zpravy, pridavani pratel ... Kontaktovat na fb nikoho nejde jak jsem pochopil, protoze jsou zdechly obetovat penize a tak to vyrizuje nesmyslny automat, ktery absokutne nereaguje na jakekoliv zpravy. Jde tohle nejak resit ? Jde nejak obnovit puvodni fb zruseny po 11ti letech a dalsi otazka. Jde nejak udelat naprosto novy fb ucet aniz by fb poznal, ze jsem to ja a blokoval mi veskere nove ucty. Nevim totiz co si uz zmenit abych byl jako naprosto novy uzivatel facebooku a nemusel se bat pridat si manzelku abych za 14dni bezduvodne dostal ban. Dost me to uzira. Vety typu. Dekuji

Odpovědi na otázku

Ano, pokud ti dá fb ban na jméno, tak máš smůlu, účet už nezaložíš. Respektive můžeš založit s použitím nějakých anonymizačních technik, ale je to k ničemu, protože tam nemůžeš navazovat kontakty s lidmi, které jsi původně měl v přátelích. Fb z toho dost snadno pozná, že jsi to zase ty.

Takze nejaka rada jak toto alespon trochu obejit prosim ? Viz. Odpoved na prispevek cislo 1

Napsal jsem docela jasně, že to nijak obejít nejde. Technicky sice obejdeš blokaci založení nového účtu, ale ať to uděláš chytře jak chceš, tak v okamžiku kdy tam začneš navazovat kontakty a komunikovat s původními lidmi, tak FB snadno pozná, že jsi to zase ty a zablokuje ti ten nový účet. Není jak to obejít.

No mel jsem kolem 600 pratel a nyni jsem mel pouze manzelku takze je zvlastni, ze vygeneroval, ze jsem to ja kdyz jsme nebyli pridamo v manzelstvi ani me nikde neoznacila.

Chápeš, že je to úplně jedno? FB má různé algoritmy, Jak rozeznat konkrétní osoby. Kromě přátel se to dá poznat podle fotek, ale klidně i podle stylizace psaného textu. Budeš se muset smířit s tím, že FB prostě používat nemůžeš. Těžko říct, jestli je to navždy nebo třeba jen na pár měsíců, ale teď to nejde. Ale pokud to máš jen na komunikaci s manželkou, tak to snad jde vyřešit jinak, možnosti komunikace jsou mraky.

To ano nicmene problem je uz i pri zalozeni dalsiho fb, ze mi to pise ucet zablokovan a zadnou fotku, stylizaci nebo neco dalsiho. At uz resim IP proto me zajimalo co zmenit abych si v klidu zalozil fb, protoze jsem zkousel uz i jine jmeno a nepusti me to dale. Vim, ze nejaky algoritmus urcite maji, ale nevim jak obejit uz ani registraci coz urcite nejak jde jen potrebuji vedet jak. Registrovat se nekde u rodicu nebo tak je moznost, ale abych neprisel domu na notebook nebo snad mobil a nezablokovali me znova jako nyni aniz by si byli 100% jisti, ze jsem to ja.

Cim vic je budes provokovat tim vic te budou blokovat. Vem v potaz ze FB a jini si muzou ve svem vlastnictvi delat co chteji. Jestli jsi zavisly tak se odvysli

Nejsem zavisly jen jsem ztratil kontakt i na lidi na ktere nemam cislo mimo me mesto a rad bych se s nimi spojil jako drive a jinak je kontaktovat nemohu. Je mozne obnovit nejak ten orvni ucet nebo pripadne se spojit na ziveho cloveka a ne jen automat ?

A samotný FB jsi se pokoušel kontaktovat? Nikdo jiný ti s tím pomoci nemůže.

Praveze nemohu najit kontakt. Ridi to vse automat co jsem se docetl a na moji otazku 2 tydny zpatky odpovedel predepsanou odpoved co mi nepomohla.

Pro jinou registraci potřebuješ jiný počítač, jiné jméno a jinou mailovou adresu. Tohle by mělo stačit. Ovšem je to stejně k ničemu, protože jak tam začneš cokoliv přidávat, tak tě FB za chvíli pozná a zablokuje.

Pridavat nic nepotrebuji jde spise o kontakt s lidmi a prevazne manzelkou. Whatsup a takove pouzivat prilis nechce.

Tvl jsi tak blbej nebo to jen děláš? Jak tam začneš navazovat kontakty s původními lidmi, tak tě to okamžitě pozná. Prostě si vyberte na komunikaci něco jiného, na FB máš smůlu. To sis měl rozmyslet dřív, než jsi tam dělal bordel a o účet jsi přišel.

600 přátel na fb? A kolik z nich doopravdy znáš? To už je závislost.

Hodne cestuji. Jezdim po hokejich i fotbalech. Na celorepublikove srazy, lidi z prace, skoly, stredni, vysoke, pratele od manzelky ... Za tu dobu si myslim kazdy clovek najde tolik lidi, ktery nesedi doma a nejakou vzpominku nebo zazitek s nimi ma, ale to neni dulezite. Potreboval bych pomoci jak zalouit ucet a z kama aniz bych byl zablokovany okamzite jestli s tim ma nekdo zkusenost.

A k čemu ti to bude, že to sice založíš, ale jak to začneš používat, zase ti to zablokují? On tě FB pozná třeba už jen podle zájmů, jaké stránky budeš nejvíc navštěvovat atd. Doporučuji smířit se s tím, že FB nějakou dobu nemůžeš používat. Jinak totiž i když se ti povede založit, tak budeš v podstatě pořád jen čekat, kdy tě algoritmy rozeznají a zablokují a to nebude trvat dlouho.

Dobre a nejaky support na ne existuje nebo je opravdu jen automat jak vsude ctu netusis ?

Tuším, neexistuje. Na živého člověka se nedoklikáš. A i kdyby, tak opravdu netuším, jak bys chtěl nějakého Inda nebo bůhví kde všude ti lidi sedí přesvědčit, aby ti odstranil předělený BAN. Tomu fakt nevěř.

Myslím, že změna IP nestačí a pokud se na facebook registruješ / přihlašuješ ze stejného zařízení / prohlížeče, tak tě identifikuje.

Takze registraci bychom meli a pak to nejde nijak obejit ? Koupit novy mobil a notas jedine ne ? 🤔

Vážně jsi tak nechápavej? Ne, opravdu ti nepomůže ani nový počítač. To ti možná jen povolí novou registraci, ale jak to začneš používat, tak tě rozezná a zablokuje.

Ty snad mas pocit, ze tato poradna ma nieco spolocne so supportom pojebaneho facebooku?

To, ze posilas holuby neznamena, ze lide jenz maji problem s fb se nemohou zeptat na radu ohledne nej.

Staraj sa o svoj problem, ktory tu nevyriesis.

Budeš se muset smířit s tím, že když porušuješ něčí pravidla (a je lhostejné jestli to je Facebook nebo třeba WhatsApp, jestli se ti ta pravidla líbí nebo nelíbí a případně jestli si myslíš, že jsi je neporušil) bude se dotyčný nejspíš bránit. A věř, že Facebook má násobně víc ochranných mechanizmů nežli jsi schopen obejít.

A hlavně je to poučení, nemít na lidi jen jeden kontakt, v tomhle případě jen Facebook.

zdravim, stalo se mi to same a to nikam nic nepridavam ani nekomentuji.. mam ciste kvuli pracem a messengeru. Opravdu nechapu, co to ma byt

Co to má být? Tvoje hloupost. Mít kontakty závislé na jediné službě, kterou nemáš pod kontrolou, je naprostá blbost.

manželce můžeš psát např. mailem, ten ti jen tak nezruší

Zdravim, uz jste zjistil, co to ma znamenat ?? stalo se mi ted totiz uplne to same... a uz mi nejde ani registrace dalsiho uctu... i me po 11ti letech jen tak vse smazali.... dalsi mi vydrzel tyden a zas ... mam tam nutne kontakty a nevim co delat kdyztak odepiste do emailu. dekuji

pardon, tohle je muj mail

Do mailu ti nikdo psát nebude, tohle není seznamka. A jinak pro tebe platí to samé, co tady je už desetkrát napsáno. Máš prostě smůlu.

Zacni s nimi sudny spor, Facebook je americka firma a teda sudny spor je v USA bezne riesenie.

Tazatel zjevně nehledá řešení problému - tedy vyřešení komunikace s manželkou. Jinak by totiž místo nesmyslného trávení času tady 1) napsal (opakovaný) dotaz na FB a rozumně to případně řešil 2) prostě sobě i ženě nainstalovat Signal/Telegram nebo cokoliv dalšího (Duo/Skype/WhatsApp/Meet/C-O-K-O-L-I-V ... má bambilion možností) a měl by komunikaci se ženou naprosto bez problémů

Když komunikuje s manželkou přes FB, tak tam je asi nějaký problém.

přes FB syna "Napiš svému otci že koupelna bude obsazena do 21h, jdu se koupat"