» Poradna » Web a internet

Facebook - nevyžádaný potvrzovací SMS kód o změně hesla

Dobrý den, v poslední době mi na telefon chodí SMS od Facebooku typu: abcdef je kod pro resetování hesla ke službě Facebook. Nicméně já jsem žádný kód na resetování hesla nepožadoval. Jde nějakým způsobem zjistit z jaké IP adresy či regionu byl tento požadavek odeslán?

Odpovědi na otázku

Znamená to jedinou věc, někdo uhodnul (ukradnul) tvoje heslo k FB, jinak by nemohl vyžádat potvrzovací SMS. Takže se podívej do FB, je tam něco jako centrum zabezpečení a tam by mělo být vidět, odkud ten pokus o přihlášení přišel. No a pro té příležitosti si samozřejmě změň heslo na nějaké pořádné a začni přemýšlet, jak ho ten útočník mohl zjistit.

Neuhodnul, ale snaží se to heslo získat.

Nebo si z něj někdo dělá legraci.

Netvrdím to na 100%, ale mám silný pocit, že k odeslání SMS kódu dojde teprve ve druhém kroku, až je zadáno správné heslo. Musel bych to zkusit :)

To je pouze v případě když mám nastavené dvoufázové ověření, což nemám.

Aha, tak sorry, nečetl jsem dostatečně pozorně zadání. Je to jak píší kolegové, někdo se pokouší získat přístup k tvému účtu. Samozřejmě ti to doufám napovědělo, že by sis měl co nejdříve zřídit dvoufázové zabezpečení ;)

A jinak je taky docela pravděpodobné, že někdo při zakládání svého FB účtu udělal překlep v telefonním čísle a místo svého tam napsal tvoje. On teď chudák nadává na FB i celý svět, proč jen mu ne a ne FB poslat resetovací kód a vůbec netuší, že FB ho posílá, akorát někomu jinému :) Takový případ si pamatuju, to se tady jedna slepice hrozně rozčilovala, co je ten FB za krám, že potřebuje poslat resetovací kód, ale FB pořád nic, přestože ona ví jistě, že si do FB účtu tel. číslo zadávala :)

ja nenuzumit fbb

Žádný záznam tam není, jelikož on se nepřihlásil, on pouze zadal můj účet, dal zapomenuté heslo a vyžádal si kód na moje číslo, které mám přiřazené k účtu.

a nemohl zadat tvoji emailovou adresu a žádat obnovu hesla ?Před cca 4 lety jsem vnikl do cizího profilu, ale neptal jsem se pak majitele co se dělo. Za měsíc změnil mailovou adresu. Účel jak přinutit nemít jeden email na poštu, skype, fb ....

S odpovědí JackBrno přede mnou nesouhlasím, ale mohu se plést samozřejmě.Dle mého se jen někdo snaží se ti do účtu nabourat, ale heslo nemá. Jde na to cestou přes odkazy "zapomněl jsem heslo", které ti pak možný reset posílají na telefon. Kdyby se pak útočník dostal i k telefonu, máš problém. Takhle si to ale nemyslím. Prozkoumej jinak celkově nastavení zabezpečení, třeba tam nějaké vodítko najdeš. A pokud máš heslo nějaké jednoduché, preventivně si ho změň. Dobré je mít také nastavené upozornění na přihlášení z nového zařízení a samozřejmě dvoufaktorové přihlašování. Sekci nastavení zabezpečení najdeš tady: https://www.facebook.com/settings

Souhlasím s Vámi, myslím si to stejně, děkuji za radu.

A proto prozkoumej hlavně zabezpečení tlf. (přeměrování ...). ☻

Vysvětleni bude pravděpodobně jednoduché. Někdo zapoměl nazev svého učtu. Kdyby se někdo snažil účet získat, němelo by smysl nechat ti opakovaně zasílat požadavek na heslo, pokud by nenásledoval nějaký pokus kod vylákat. Dětska v poradně maj často pocit, že je to tu samej "hacker". Skutečnost je taková, že o tvuj zasranej_ učet (jeden z x miliard) asi nikdo nebude mit zajem aby nejakou sofistikovanejsi metodou nasazoval neco do telefonu jeste....

nemusi to byt nabourani. ja jsem ted takhle chtel resetovat heslo a omylem jsem napsal jedno cislo pro mob. telefon spatne a urcite na to cislo pokud je altivni prisla smsa divi proc mu prisla. ale pokud to deje opakovane jak rika tazatel tak asi uz je to podezrele. nemusi jit o hackera jen asi nejaky treba zhrzeny pritel/kyne ktera uvedla nekde schvalne spatne cislo a ten narusitel si mysli ze to je jeji a zkousi k ni dostat na profil a netusi ze to cislo k uctu nepatri.

SMS -od security@facebookmail.com. - pro obnovení hesla - JÁ JSEM ŽADNÉ HESLO NEMĚNILA ???

Dobrý den, mám problém s tím, že mi nepřicházejí kódy na sms z dvojfázového ověření. Nevíte jak tento problém vyřešit?

Pokud chcete mít účet v bezpečí, tento e-mail nepřeposílejte. Přečtěte si další informace.

Prosím nejde Mé Facebook a nevím co s Tim porad Mé ukazuje zadejte heslo Já jsem se neodhlásila a žádný účet nemam Děkuji za odpověď

dekuju

Zapomenuté heslo pro přihlášení Facebooku lite