» Poradna » Web a internet

Facebook - lze zakázat, aby mí přátelé viděli, jaké příspěvky aktuálně lajkuji?

Ahoj,vím, že lze snadno udělat, aby někteří přátelé neviděli, co postuji na svoji zeď. Lze ale udělat, aby neviděli, co lajkuji? Dejme tomu, že si mě chce přidat rodinný příslušník a já nechci, aby viděl, co přes den lajkuji. Typicky může jít o situaci, kdy nechcete, aby vaše babička viděla, že lajkujete sličné dívky. :DNěco jsem hledal, ale bez úspěchu. Díky všem. Mějte se krásně

Odpovědi na otázku

Di s tím votravovat někam jinám.Tady to nikoho nezajímá ty lajko.

Myslím, že to je naprosto legitimní dotaz. Mrzí mě, že to není zrovna tvoje oblast zájmu a doufám, že jsem tě moc nenaštval :)

takových dotazů plný net, odpovědi žel, kozí petržel

Tak to nelajkuj, když nechceš aby to babička viděla. Taky mám FCB, je to dobrý sluha, ale sakra zlý pán...

Jasně, jsem si vědom této možnosti. Zajímalo mě, jestli to lze nějak obejít. btw s babičkou to je jen příklad. Zatím veškeré rodinné příslušníky izoluji od mého profilu, ale cítím, že to je neudržitelný stav :D.

To je naprosto udržitelný stav. A pokud nedokážeš rodině vysvětlit, že FB nepoužíváš kvůli rodině, ale kvůli přátelům, tak se na to raději vykašli...

babička sem dědeček tam vše putna. Tady není fb parketa, jen se to tu občas méně toleruje než pračka myčka lednička. Třeba na můj soubor by ti mohl admán dát odpověd. Odsud leda v noci snad, po fb tu není hladFacebook - Záznamy o aktivitách - Viditelnost

ano lze, navrhuji X možnosti:1) Odebrat nebo nepřidávat přítele2) přestat fcb používatjá aplikoval možnost 2 už dávno a nějak mi to nechybí

Ty jsi ňouma. Neumis odpovedet na otazku, ale mas tisic rad okolo, ktere nikoho nezajimaji. Kazdemu je uplne jedno, jestli mas nebo nemas facebook. Umis poradit? Neumis. Tak bud drz usta a nebo napis, ze to nevis. Na moralisticke kecy se Te nikdo neptal.

Můžeš nějak rozumě zdůvodnit, proč nechceš, aby ostatní viděli, co lajkuješ??? Vždyť to je přece smyslem hodnocení "To se mi líbí", abys lidem v přátelích ukázal, co se ti líbí, ne? A jestli jim to ukazovat nechceš, tak je snadná pomoc, prostě to nelajkuj... Opravdu, "inteligenci" některých uživatelů FB nepochopím...

Přátelé, mimo to, že jsem žádal čistě o radu, která dle mého názoru na této stránce klidně může být vznesena, tak dle mého názoru jste se v rámci nízké empatie nebo nedostatku analytického myšlení nedokázali zamyslet nad reálnými, ryze praktickými důvody, proč by někdo mohl mít zájem oddělit určité skupiny lidí na FB (což už již částečně jde) i v rámci lajkování. Každý jsme jiný, máme trochu jiné vztahy v rodině, někdo má rád soukromí a v rámci různých skupin se chováme trochu jinak. Například do hospody chodím taky odděleně s přáteli a rodinou. Dejme tomu, že si vás chce přidat někdo, koho máte rádi, ale nechcete u rodinných obědů slyšet narážky na vaši aktivitu na FB.Proč to ve vás vyvolává tak ohnivé reakce, co vás vůbec motivuje k reagování? Pokud je to nevýznamná otázka, nechte ji prostě být, za chvíli zmizí v závalu ostatních otázek :).

tvoje oddělování soukromí je směšné - účelem facebooku je tvoje soukromí sdílet s ostatními ...

Podle mě to vidíš moc černobíle.

Samozrejme, že človek oddeľuje rôzne kategórie súkromia. V bare s kamošmi sa budeš baviť o celkom iných veciach ako na návšteve u rodičov a ešte iné to bude na návšteve u vzdialenejších príbuzných. Preto lajkovanie nahotiniek nemusí byť celkom v norme u rodičov a mladších súrodencov a naopak lajkovanie rodinných fotiek nemusia vidieť vzdialenejśí priatelia.To naozaj fejsbúk nevie vytvoriť kategórie priateľov a smerovať aktivitu na rôzne skupiny podľa voľby?

Vím já? Facebook nevedu už léta ...kategorie vytvořit jdou ... ale slouží k tomu co chceš vidět ty a ne k tomu co uvidí ty, kterým jsi dal oprávnění vidět tvoje aktivity (přátelé minimálně, přátelé přátel nebo global) .... a to že lidi chtějí oddělovat soukromí chápu, ale nechápu proč jich pak miliarda leze na facebook ... (do toho nutno poznamenat, že tu máme třeba určité kategorie, které se na facebook nedostanou kvůli geopolitickým důvodům, kvůli věku nebo schopnosti číst a psát a kvůli ekonomickým důvodům - a zbyde ti, že je tam vlastně převážná většina populace ...)

No jistě, do hospody nebudu tahat rodinu a stejně tak si ji ani nebudu přidávat do přátel na FB, protože tam komunikuji převážně se svými vrstevníky. S rodinou se pobavím osobně na návštěvě nebo po telefonu Na FB mám v přátelích jen bratrance a sestřenici, protože jsou v podobné věkové kategorii

Edit: ano, samozřejmě tvoje otázka zde mohla být vznesena, nic proti tomu, je to veřejné fórum. Nicméně ty zase musíš počítat s tím, že na veřejném fóru se ke tvojí otázce může kdokoliv vyjádřit a přidat vlastní pohled na věc i mimo přesné téma otázky a že se ti ta odpověď nemusí úplně líbit. U FB jde v principu o to sdílení, takže považuju za hloupé přidávat si lidi do přátel a následně se snažit blokovat, aby neviděli, co tam dělám. To má jediné přímočaré řešení, buď nedělat to, co nechci aby ostatní viděli a nebo si tam nepřidávat lidi, kteří nemají vidět, co tam dělám. Cokoliv jiného je drbání se levou rukou za pravým uchem

Ekonomka, to hovoří za vše.

Člověk by řekl že vysokoškolák už bude mít víc rozumu než puboš...tak nevím jestli přece jen VŠE není nejtěžší střední škola v Praze.

Obtížnost a úroveň se liší fakulta od fakulty, obor od oboru. Například fakulta informatiky a statistiky a fakulta financí jsou poměrně kvalitní. Souhlasím, že VŠE není nejtěžší škola, nicméně pokud se podíváte na odkaz, tak její absoleventi jsou poměrně žádání. Já již také pracuji při studiu a nemám se špatně.Krásný večer :)http://ekonom.ihned.cz/c1-65169440-ktere-studium...

Při studiu dělal každý druhý už před 20 lety, tím bych se snad ani nechlubil. Teď místo fejsu dostuduj ať dostaneš to místo.

Naštěstí v rámci mého oboru je dnes situace na trhu taková, že firmy se perou o zaměstnance a ne naopak, takže v pohodě, ale díky :)

vidíš a můj obor se nikde nestuduje a vzhledem k počtu lidí vůbec v evropě co to dělaj se taky nemám špatně

Smůla, tak nám nedaš ani odkaz. Ono, dlaždič nemůže přijít do úřadu, píchnout si v krabičce na zdí, sednout k počítači a kachlíky, kostky okrajnice, nenaskáčou podle projektové dokumentace. Čest práci.

odkaz na co?

https://www.youtube.com/watchnejsem ten co je na sále ... neboj

A to je zcela upřímně super :). Já se určitě nechci s nikým porovnávat. Reagoval jsem jen na nějaký zažitý stereotyp o VŠE :)

VŠ je nejednou osoba prúměrná jíž náhodou naměřili vyšší íkvé. Třeba doktor po vyučení, ale to bych zašel daleko nad rámec že zná pohyb na netu a lajkuje, zatímco ......

To je ale proti filozofii fb. Tak ide o to, aby vsetci videli co robis, co sa ti paci... proste svoje sukromie zdielas so vsetkymi.

správně Johne, fejcbuk je jednou sociální sít o které ny všichni sociálové měli vědět i co se děje v ní. Ne aby to mohli sledovat jen majitelé fejsu. Je to zpovědnice. Rok co rok nakrátko vstoupím, posbírám potřebné informace a mizím. Tam se lidi nachlubí i s fotkama, při tom na sociálce obce jsou chudáčci co třou nouzi s bídou. Vela toho na fejcu

Ty komentáře to je něco..Koukni semhttps://www.facebook.com/help/community/question/Stručně, když máš někoho v seznamu omezeno, bude vidět tvoje aktivita u veřejných postů.Pro jistotu si to můžeš to otestovat:)

Díky moc za relevantní odpověď :)

Názorná ukázka toho, jak zde plno lidí mele na hubě, přitom odpověď sami neznají, ale jsou plní rozumů, kázaní a oni ví, jak to nejlépe dělat (resp. nedělat).Osobně jsem tuto možnost také hledal a nenašel, tak až se najde někdo, kdo není uplný moralistický hňup s tendecí vědět, co je nejlepší pro druhé, rád se poučím.

možná moralizujeme, ale problém, který chce tazatel vyřešit má prostě v tomhle případě jenom ta extrémní řešení - resp nelze tazatele uspokojit ...

Tak někdo chytřejší z vás moralistů by mohl napsat "nejde to".

pokud tazatel rozumí psanému textu, tak už si to dávno odvodil, pokud neumí, tak by neměl psát dotazy do textové poradny ...

nelajkuj príspevky, ktoré sú označené ako verejné, prípadne nevieš určiť označenie, kto vlastne ten príspevok môže vidieť

First world problems. :D

90 % prispevku mimo misu. Mluvte k veci nebo mlcte. . proste to nevite, tak tady neroznasejte rady typu o cem ze je facebook. To je hrozna zumpa tady ta diskuze, chudak autor prispevku. Nikdo nenapsal ne nejde to nebo jdeto a za jakych podminek.

Čau, první bych se chtěl vyjádřit k mentálně postiženým v diskuzi: Nechte si své moralizující kecy pro sebe a zkuste odpovědět na otázku, nebo držte hubu.K tvé otázce: Když si na počítači rozklikneš profil tvé babičky, klikneš na tlačítko přátelé objeví se ti tam možnost "Přidat do dalšího seznamu" (nebo něco v tom smyslu), když na to klikneš, objeví se ti možnost "Omezeno". Když jí tam přesuneš, ona to nezjistí a neuvidí tvé aktivity, mimo veřejných příspěvků, neupozorní jí to na tvé liky, ani komentáře (ovšem pokud by třeba náhodou na tu stránku vlezla, uvidí ten komentář jako kdokoliv jiný), ovšem stále tě bude moci označovat, nebo uvidí kdy jsi aktivní.

No konečně mu to někdo vysvětlil, good work.