» Poradna » Web a internet

Facebook - dá se zjistit odkud zpráva v messengeru přišla?

Ahoj,dá se nějak na FB nebo v messengeru zjistit, odkud daný člověk píše? U zprávy se zobrazí případně datum a čas a to je všechno. Ideální by byla IP adresa nebo něco takového. Jde to nějak přímo ve FB nebo je na to třeba nějaký tool?Díky za radu.

Odpovědi na otázku

To by byla docela závažná bezpečnostní chyba, facebook je prostředníkem šifrované komunikace a ip adresu účastníklům konverzace nepředává protože je pro ně zcela nepotřebná.

Vím že internet je plný zaručených postupů, ale všimni si že je píšou nebo natáčí windows uživatelé jsou to naivní nesmysly, trackováním spojení zjistíš nanejvýš tak adresu facebookových serverů ne uživatele se kterým komunikuješ

Dá,ale to by musel mít dotyčný v messengeru zapnutou polohu.

Dobrý den mám dotaz jak zjistím polohu ID uživatele kteří se přihlašují na můj účet FB či zjištění IDČ děkuji

Nejde to a žádný tool ti nepomůže. IP adresu odesilatele zprávy zná jen FB a ten ji nikde neukazuje. Horko těžko ji dá tak policii, pokud by šlo o závažný případ.

Zjištění IP polohy uživatele dokáže zkušený Hacker ( počítačový maniak)

jde to, pokud budeš řádně hledat, jedině skrze nějaké pluginy, jinak nemohu poradit. Přeji Hezký den.

OK, díky za info.

Stale se nic nezměnilo? Ani kdyby ten clovek byl pres wifi? Me se stalo to same...ucet uz je deaktivovany. Nezjistim, kdo mi psal?

co pak to je ?

Nejsem si tím 100% sure ale možná když si zapneš wireshark a nastavíš tam určitej filtr tak si myslím že by to i šlo.

Ve wiresharku zjistíš jen nešifrovanou komunikaci HTTP. FB má HTTPS.

Vše