» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ezvis kamera jak docílit PIP do Google chrome

Zdravím, mám domovní kameru Ezvis, je možné s ní pracovat jak přes aplikaci v androidu, tak ji spustit i v pc. Jen bych rád měl ten obraz v pc (Win.11) jako PIP, čili dát si do rohu na monitoru obraz z té kamery tak abych moh zvolit velikost toho obrazu dle potřeby a s tím, že bude stále nad prohlížečem. Jako prohlížeč mám G.Chrome

Odpovědi na otázku

To by musela podporovat přímo aplikace pro PC.

umístit okno vždy nahoře (a mnoho jiných věcí) umí powertoys od microsoftu, klávesová zkratka win+ctrl+t, jedná se o velmi povedenou a užitečnou sadu nástrojůhttps://ctrlv.cz/TN4u

pokud je to IP kamera tak se dá stream zobrazit ve VLC playeru a pak si to můžeš dát jak velký a kam chceš.Ale jaksi si zapomněl napsat typ, tak asi ani poradit nechceš.

např. rtsp stream z nějaké EZVIZ C3W PRO kamery zobrazíš takhle:rtsp://jmeno:heslo@192.168.1.20/h264_streamve VLC dáš "Otevřít datový proud" a tohle tam vložíš.. a máš obraz. Pokud bys chtěl ikonu na plochu kterou obraz z kamery rychle zobrazíš tak do zástupce VLC vložíš tuhle adresu do kolonky "Cíl" hned za to "vlc.exe"