» Poradna » Web a internet

ExUPC internet nefunguje ?

Zdravím mám internet od UPC (respektive dnes již od Vodafone). Ve stejnou chvíli kdy mi vypadl FB instagram atp mi přestal fungovat celý internet.. Nejde se mi ani dovolat na jejich infolinku a přitom mi internet ukazuje že je vše v pořádku (pouze když se připojuji přes mobil na wifi tak mi vykřičník ukazuje že nemám přístup na internet). Nutno dodat že občas mi najede na PC YouTube 1 písnička a potom zase mimo Pokud tady někdo máte stejný internet máte taktéž tento problém ?

Odpovědi na otázku

Vypadly jim DNS servery, staci zmenit napr. na 8.8.8.8/8.8.4.4 (Google)

Takže toto mám zadat kde přesně ? ?? Moc tomu nerozumím ale třeba když mě navedete

Již to asi nebude potřeba internet funguje ?? pro příště alespoň budu vědět děkuji mockrát

Tak DNS nic neřeší, pokud nezačne komunikovat modem, ten neměl spojení se světem...

To mi stejně nefungovalo. Teď už by to ale mělo fungovat. Divné je oznámení Vodafone na Twitteru, že prý za Vodafone výpadek může výpadek Facebooku...

Natom není nic divného. Výpadek způsobil navýšení dotazů na DNS servery, které tak fakticky mohly čelit velké zátěži, něco jako DDos útoky.

Hodně DNS resolverů dostalo tím výpadkem zabrat. Namísto klasického získání záznamu a odpovědi v řádu desítek milisekund se dotazy odbavují i vteřiny do timeoutu. Pak není prostor odbavovat dotazy ani pro jiné weby. I DNS od Googlu a Cloudflare se v určitý okamžik hodně zpomalily.Ono se řekne Facebook, jenže alza, czc i spousta dalších webů používá různé facebook pluginy nebo remarketing na uživatele. Takže i návštěvy takových webů spouští požadavky na překlad dns např. pro connect.facebook.com. Takový objem requestů už se sakra nasčítá.

Tak dneska se to povedlo, už 2 dny mi chodí notifikace (cca 5 denně), že se mi odpojil NAS... tak sem udělal restart a najednou nešlo nic. Zkoumám, kabeluju, resetuju... Tak jdu na výpadky, nic nepsalí, prý to u nich není. Tak jsem rozkopal celou sít, pak jsem šel na LUPU a tam jsem se dočetl, že Vodafon (UPC) nejde. Tak mam na večer o zábavu postaráno, zas to všechno po resetech nastavit zpátky. Teď to zachranuje O2 a jejich datamanie.

hodinu dycky počkám a pak píšu sms tomu kdo má právo se ptát vejš, dnes zatím nebylo třeba

mne v chrome nesli ceske stranky jako mapy.cz a vibec seznam.cz, ale i ostatni ceske stranky. kdyz po par hodinach problem pretrvaval tak jsem zkusil firefox a tam tytez stranky funguji. a s chrome je porad ten problem i kdyz ostatni uz taky maji jadro chromium tak nechapu co tam google furt omezuje.

No to je zaujímavé.... mne (a to som zo Slovenska) Seznam.cz, Mapy.cz fungujú normálne - nezaznamenal som žiadny výpadok. Na druhej strane - idem cez Chrome a ten je pravidelne aktualizovaný - takže certifikáty ma platné. Dokonca i ten Edge - ani tam som niž nezaznamenal - žiadny výpadok na hore uvedené adresy.Keď máš bordel v PC - tak sa ani nečudujem.