» Poradna » Windows (a jiné OS)

Extrémně pomalý Windows

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte co způsobuje strašně pomalé načítání Windows a při načtení Windows není vidět kurzor když dám správce úloh tak mi to píše že nejsou spuštěny žádné aplikace a procesor jede v kuse na 100%Stává se to pořád když někam odejdu a počítač je odpojen od energieDěkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

1. aký HW?2. aký SW (OS)?3. odkedy sa to deje?4. čo vyťažuje CPU?5. urobil si testy HDD?

AMD Phenom 9500 4x2,2GHz8Gb RAM myslím že 660 DDR2Msi GTX 750Ti500 + 300 gb HDDW10Asi v pátek jak jsem se vrátil ze Slovenska a dnes jak jsem se vrátil od tety ,naposledy jsem preinstaloval Windows což sice pomohlo ale i tak se mi nechce každé léto přeinstalovat systém + děje se to od té doby co jsem poprve ten počítač co mám vyplnil ze zásuvky na víc než 2 dnyTo nevím próze jak mi nereaguje myš tak se dostanu maximálně do správce uloh a pri zmáčknutí tlačítka start to nereaguje Ano defragmentoval jsem a projel esetem hned jak jsem to zjistil poprvé Děkuji za odepsani

A ještě 500 watovy zdroj

1) nepřehřívá se procesor? Jen se ujišťuji.2) Pomalé načítání mohou způsobit poškozené disky - otestovat, např HD tune, utilita výrobce, atd. Jak jsou ty disky staré? 300GB už asi bude letitý a 500GB asi taky nebude mladík, že?P.S: Ten procesor už je šunka, nechcete koupit něco nového? A hlavně má jen 2,2GHz. Při startu sistému a práci s windows je důležitá frekvence, protože to většinou maká na jedno jádro. Takové levné G4400 (dvoujádro), podává prakticky dvojnásobný výkon. Ve výkonu na jedno jádro dokonce trojnásobný. A to nemluvím o i3.http://www.cpubenchmark.net/compare.php

Tak kolem 5 let už mít budou a koupit samozřejmě nový mít budu ale tenhle bych chtěl prodat ale to asi nepude

Jo a ten procesor mi jede tak kolem 30-40°