» Poradna » Notebooky

Externý disk voľné a nevyhradené miesto

Prosím o radu. Mám spravený externý HDD zo starého Ntb. Klasicky bol rozdelený na C a D. Chcela som to spojiť do jedného. A teraz mi píše Zakladný disk kapacita: 465,76GB Nevyhradené 131,08GBVoľné miesto 334,67GBZ toho voľného miesta ma ale nepustí spraviť nový zväzok. Viem to ešte nejako spraviť aby to bolo dostupné?

Odpovědi na otázku

Vypisuje nejaku hlasku?

Nejlepší je disk SMAZAT (diskpart, clear) a znova formátovat. Možná to půjde všecko smazat i ve správci disků. Pak vytvořit 1 oddíl.

Správca disku mi ukáže jedinú možnosť ak kliknem na celý disk tak konvertovať na dinamický disk a keď kliknem na to voľné miesto : Toto je rozšírená oblasť. Ak ju odstránite bude neprístupná.

Přes správce nejde odstranit svazek? Ideálně vše odstranit a vytvořit jeden nový přes celou velikost disku.

Ak dám vytvoriť nový zväzok vypíše Na dokončenie tejto operácie nie je na diskoch dostatok miesta.

A původní oddíl jste vymazala?

Keby som ja vedela čo je pôvodný oddiel, nie som nejaký expert do pc.

Aha, tak proč nepožádáte ve svém okolí někoho, kdo se na to mrkne přímo na místě?

Pretože bývam na ,,konci sveta´´ tak som si chcela poradiť svojpomocne. Asi to nebol najlepší nápad. Bohužiaľ

Vies si ten disk nacitat v spravcovi zariadeni?

Áno ukazuje mi ho tam.

Ked kliknes pravym tlacitkom na ten disk, ake moznosti ti da na vyber?

Aktualizovať ovládačZakázať zariadenieOdinštalovaťZisťovať zmeny hardvéru Vlastnosti

Nemas tam moznost:-odstranit,-priradit pismeno- zmensit zvazok a pod?

Tak tam mi vypíše jedinú možnosť na celý disk : konvertovať na dinamický disk.Ak kliknem na nevyhradený priestor tak z toho viem spraviť nový zväzokAle mám tam ešte že voľné miesto a tam ma nepustí vytvoriť nový zväzok - hláška nie je dostatok priestoru na disku

No a přesně tam zkus odstranit ten druhý oddíl.

Ak dám odstrániť vypíše mi že oblasť bude neprístupná. Tak to bude ok?

Nemáš na tom oddílu doufám, žádná data, o která nechceš přijít...

Nee celý disk je prázdny.

V tom případě "odstranit svazek"... Ale jak čtu níže, už to šlape.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Už to fičí :)

Super, hodně štěstí