Externí zvukovka

Potřeboval bych nějakou kvalitní ext. stereo zvukovku pro notebook do 2000, určenou hlavně pro poslech hudby přes sluchátka senny 595, filmy a občasné hraní. Mám vytipované dvě od Creative

1. Sound Blaster X-Fi Notebook
cs.creative.com ...

2.Sound Blaster X-Fi Go!
cs.creative.com ...

Která z nich je bude asi kvalitnější, bude u všech zachována hloubka 24bit? Těm technickým údajům nerozumím. Díky

Odpovědi na otázku

Cau, ak to s posluchom hudby myslis trosku vaznejsie tak na tie Blastery rovno zabudni. Mas na vyber Edirol (UA-1EX, al. Ua-1G), M-AUDIO FAST TRACK, ESI ...

Ja osobne mam k notebooku Edirol(cakewalk)UA-1G + Pro-Ject headbox MKII + Senny HD595. 24-bit v pohode s ovladacmi, co dostanes na CD. + Foobar2000 cez ASIO. {Este mi sice jedna vecicka chyba, ale aj to bude).

Pripadne porozmyslaj nad USB DAC+amp -trochu drahsie riesenie . Odporucam stranku hifi.slovanet.sk ,prejdi si to tam .

Díky, moc tomu nerozumím, na creative narazí každý "konzumní" zákazník, cakewalk, edirol jsou pro mě nové pojmy. UA-1G ale i ladička pro kytaru,basy, takové já nepotřebuju. Edirol UA-1EX by byl možný, ale jde koupit asi jen přes ebay.. Foobar2000 používám. Nemáš ještě nějaké nápady?

Ked som to kupoval ja, tiez som stravil s googlom asi 2 dni. Rozhodol som sa nakoniec pre tu ua1g - pomer cena/vykon/rozmery. Nieje to velke, dobre to vyzera aj hra.
Este som rozmyslal nad emu 0202, ale uz to stoji viac a zaberie viac miesta. Myslim, ze ta ua1ex je taky zdravy kompromis. Na google.cz som nasiel hned 2 prve obchody a presne za 2000 Kc /len niesu skladom/.
Ako vravim, prejdi si vyssie uvedenu stranku, je tam kopec zaujimavych veci.
Tieto senny si naozaj zasluzia nieco lepsie ako creative, ver mi a nezabudaj potom na kvalitu pesniciek /bezstratove formaty FLAC, APE alebo rovno CD/

kup 0202, oproti edirolu/cakewalku je to tak 200% rozdíl ve prospech emu

Predsa nebudeme trocharit. Toto http://www.kmraudio.com/benchmark-dac-1-pre.html... je o 858% lepsie ako emu. Kvalita za rozumnu cenu. peace

Doporučuji EMU 0202.. fakt špička za 2.500.- NEjlepší co můžeš dostat. Na nějaký ladičky se vyprdni, ten převodník co tam maj je 100X lepší než ve zvukovkách pro konzumenty.

chcel si napísať najlepšie v cene do 2500,-,inak od neho sú lepšie a menej problematické ako e-mu

Díky, půjdu do toho, co doporučujete. Máte zkušenosti s podporou ovladačů pro W7? UA-1G ji má, navíc je v pár obchodech skladem, ale E-MU O202 má 2 roky! staré ovladače http://www.emu.com/support/files/download2.asp...

E-MU tracker pre http://www.emu.com/products/product.asp... vypadá taky dopbře, nemá to žádné zbytečnosti jako 0202

Kvalitní zvukovku na poslech do 2000 neseženete do 3500 už jo a je jedno jestli interní nebo externí

Prostě pokud máte jen 2000 prostě kupte na co máte a zbytečně si neklaďte podmínky které nejdou splnit.

sleepl3ss:Poslouchej?A kam jako hodláš tu EZ na tom NT připojit,abys dosáhl toho 24bit.převzorkování?

Tomcat: do zvukovky jsem ochoten investovat i 3500, pokud to za to bude stát, ale většina stereo zvukovek tolik nestojí.

Tím se dostávám na Pekyho otázku: připojení k sluchátkám, nejsem audio expert, nemá to převzorkování udělat právě zvukovka?

sleepl3ss:Jistěže to má udělat zvukovka ale je ti jasný,že ta EZ bude pořád připojená k té interní,tudíš signál bude procházet jejími obvody,nežli se dostane do té externí.Nebudou to zbytečně vyhozený peníze?

Cau sleepl3ss, toto, co pise peky.cz su do nebavolajuce blbosti, vobec sa tym nezatazuj. Proste ked pichnes do USB tu zvukovku, tak uz to ide cez USB a zvuk ma na starosti Ext. karta. Nejde to cez ziadne obvody. Niekto tomu zjavne nerozumie a snazi sa chytracit.

P.S. Uz si si nejaku vybral?

xxx díky za info, hifi.slovanet mi hodně pomohl. Půjdu do E-MU 0202. Skladem bude až od 28.1., výrobce navíc slibuje ovladače pro W7. Pokud by dovoz trval déle, beru Cakewal UA-1G.
Ještě bych se chtěl zeptat, při přehrávání např. flac, bude zachován vzorkovací frekvence 44,1khz? nebude to znehdnoceno, převzorkováno na vyšší/nižší? A ještě Bude nutné použivat ASIO, nebo bude stačit direct audio, je v tom nějaký rozdíl pro poslech?

Zdarec, frekvencia je standartne pri ripovani zachovana, ziaden problem. Co sa tyka Asio odporucam. Vela ludi pocuje rozdiel.
-ASIO output is "bit identical", that is, the bits sent to the soundcard are identical to those of the original source, thus having higher audio fidelity.