» Poradna » Ostatní

Externi zdroj esp32

Ahoj, mam tyhle esp (https://docs.espressif.com/projects/esp-idf/en/lates... ) a chci je napajet externim zdrojem. Bude jich cca 10 a mam v planu je napajet pomoci 5v. Pouziju zdroj meanwell, jen vaham jestli pouzit mdr40-5 nebo mdr20-5. Esp budou bezet nwpretrzite, budou pripojene k wifi, snimat informace z tlacitek a senzoru a odesilat je na lokalni server.

Odpovědi na otázku

A to je ráčíš mít všechny v jednom rozvaděči?Obávám se nejhoršího, že je to další, co chce rozváděl mn několik metrů z jednoho zdroje, takový tu také byl.

Esp budou v jednom rozvadeci. Nejsem elektrikar, proto se ptam tady, abych mel nejakou predstavu jak to resit mez to zacnu resit s elektrikarem. Software mam uz napsany, ale esp jsem prozatim napajel pouze z usb. Ale u takoveho postu mi to nedava moc smysl. Zdroju muze byt klidne vic.

Ten německý pán Ohm, byl tu jeden jedinec, co chtěl tahat 12 V na nějakých 60 metrů při proudu okolo 2 A a ještě sdělovacím kabelem.Na tu DIN lištu bude potřeba připevnit i ty moduly.

Esp budou samozrejme take v rozvadeci na dim liste. Cca 30cm od zdroje. Plan je takovy, ze senzory v mistnostech budou napajene z esp (3.3v). Tlacitka budou pripojena do esp pres interni pullup rezistor. Asi pro jistotu jeste optoclen. Gnd do tlacitek nevim jestli vest ze zdroje nebo z esp, to si nwcham poradit.

Pokud galvanické oddělení, pak dva zdroje. Jeden pro moduly a druhý pro tlačítka a senzory, aby oba nebyly spojeny zemí. Ale to chce potom důsledně.Nejlépe by bylo, kdyby to posoudil někdo namístě s vyhodnocení rizik. Od rušení, až po zavlečení cizího napětí. Pokud je to bytový dům, tak to nemusí být tak horké, ale potom dodržet zásadu topologie hvězda (ke každé sestavě napájení a signál extra kabelem) a zemnění pouze v jednom bodu. Obzvláště pokud budou použité stíněné kabely, tak stínění do jednoho bodu.

Budu tu mit cloveka co by to mel resit. Chtel jsme vedet ted pro info. Stacil by tedy asi jeden zdroj pro moduly. Tlacitka a senzory bysou napajene primo z esp. Ktery z tech dvou zdroju pro moduly pouzit teda?

Tak ten by měl posoudit, kolik konkrétně ty moduly budou mít odběr. 10 kusů + další věci, tak: https://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-m... , ale možná i silnější.Napájet externí zařízení rovnou z desky mi nepřipadá rozumné.

Ok. Diky za info