Externí uložiště pro wi-fi přehrávání 1080p filmů. WD My Book?

Dobrý den,měl bych dotaz na externí harddisk. Vyloženě mě rozčiluje, že když se v současné době chci dostat k přehrání nějakého filmu z mojí kolekce tak musím vzít externí harddisk a USB kabelem ho připojit k ultrabooku (má pouze 256 GB SSD).Uvažoval jsem chvíli o koupi nějakého levnějšího NASu, ale pak mi došlo, že pro moje potřeby to je vlastně zbytečné. Fakticky to chci mít pouze jako uložiště filmů pro můj ultrabook. A nejdůlěžitější pro mě je, aby to šlo netrhaně rovnou přehrávat přes wi-fi.Router je NetGear a má už naštestí standard "n". Ultrabook též. Bylo by to zapojené v paneláku a wi-fi s externím pevným diskem by byla do vzdálenosti nějakých 15ti metrů přes jednu zeď. Bude ten WD My Book dostatečně tichý, aby by zapojený vedle Wi-fi v ložnici? A hlavně dostatečně rychlý na to přehrávání těch 2 GB 1080p ripů?S mnou požadovanou kapacitou 3 TB mi zatím vychází nejlépe http://www.alza.cz/western-digital-my-cloud-... Vidím to jako Hurvínek válku, nebo by to vše mohlo fungovat tak, jak si představuju?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Kup si ten levný NAS! A budeš to mít bez problémů.

Jo, připojení exteního disku a zkopírování filmu je strašná dřina, to jo.

Já bych koupil 4T disk, nějaké poloviční řešení je směšné. A klidně Seagate (levnější a na filmy luxusní), disk chrání záruka, filmy záložní disk nevyžadují = jsou to hovadiny. A hezky kabel, nějaké wifi nikdy nebude tak spolehlivé a už vůbec ne bez problémů pro vysoké datové toky. A pokud ti sepne nějaký "zdroj" i s problémy.

Seagate BackUp Plus Desktop 4000GB černýhttp://www.alza.cz/seagate-backup-plus-deskt... nehledej problémy kde nejsou.

Děkuji za odpovědi. No pro mě je to právě rozdíl - kabel vs wi-fi.Ono se to nezdá, ale když člověk přijde večer z práce, lehne na pohovku a chce si vybrat který film si ze své knihovny pustí, tak nechce tahat další kabely a externí disky.Ideálně prostě přes wi-fi a aby se to na notebooku chovalo jako extra 3 TB disk bez jakýchkoliv starostí. Primárně je to opravdu pouze na to lenošení s filmy na pohovce. Bez kabelu !Co se levného NAS týče, tak tam je prý problém, že jsou o dost hlasitější jak ty WD My Book, případně my Cloud. A normální Synology řešení také o dost dražší.Prostě mi přijde jako nejlepší poměr (pro mé specifické požadavky) ten výše zmíněný WD.Co akorát nevím je to, zda ta datová propustnost přes to wi-fi nko bude dostatečná na to přehrávání 1080p. Kdyby třeba někdo měl zkušenosti atd...

Nevím jedině velká fleška nebo druhý disk do NB i menší (třeba 1 TB) ale filmy tam mít v HEVC, dobře se podívej na torrenty. Show která má 1,7 GB v H.264 díl pak vystačí s 450 MB ve stejné kvalitě.Movie co má kolem 22 GB v H.264 si vystačí s 6 - 8 GB apod.Nebo si na noční stolek dej ten disk, zapoj trafo a jediné co uděláš je zapojení USB to snad není takový problém.

Nikdo tedy nemá zkušenosti jak je to s přehráváním těch filmů přes nkovou wifinu? Ještě jednou - jedná se o 2 GB 1080p ripy, a pořídit bych chtěl ten externí WD My Cloud 3 GB za 4000 Kč...

Samozřejmě mám na mysli 3 TB...

Ano, půjde to - nicméně s "molochem WD" si užiješ!

3TB, za 4 litry je nějak moc.

Nejsem si jistý, jestli za 4 000 Kc sezenu lepsi 3TB reseni, ktere mi umozni pristupovat k pevnemu disku a poustet ty filmy bezdratove z notasu...

Prehravenie cez wifi niekedy funguje a niekedy ani nie. Niekedy sa to seka, mrzne a tak podobne. Asi tak je to cez wifi.