» Poradna » Notebooky

Externí spouštění aplikací

Dobrý den, budu si pořizovat ultrabook Xiaomi Mi Air, který má jen 128Gb SSD. Pokud bych chtěl na něj náročnější programy jako třeba Photoshop, Sketch Up, Ilustrator a podobně, dají se spouštět z externího úložiště, nebo je musím mít přímo v notebooku? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

128 GB je dost i na tyto programy (pokud tam nebudou hry). W10 samy zaberou tak 30 GB. Jinak, programy musí být nainstalovány.

Nemusí. Já třeba Inkscape a Gimp používám jako portable aplikace bez instalace.

To sice ano, ale tazatel uvedl konkrétní sw (Photoshop, Sketch Up, Ilustrator ) a ten zcela jistě formou portable aplikací není.Ono i klasický sw, pokud jej psal inteligentní programátor, lze nainstalovat na jiný disk (oddíl). Otázka je co na to řeknou Windowsy, když v registrech bude o daném sw uložen záznam že je např na disku G: a ten bude nepřístupný (např. externí HDD) .

oba zmíněné programy ale existují v plnohodnotné portable verzi, případně distribuují nativně jak instalátor tak verzi v zipu/7zipu (kupříkladu zrovna ten Inkscape, mám ten dojem).

Ano souhlas, 128GB je pro aplikace v pohodě. Samozřejmě data bych pak ukládal jinam (externí disk, paměťová karta ...)

Můžeš je mít nainstalované klidně na externím USB disku.

Děkuji mockrát za odpovědi!!!