Externí HDD WD My Book se zobrazuje jako CD-ROM

Použil jsem disk WD My Book k nahrávání z televize panasonic. Při přeskakování reklam se sekl. Zčernala obrazovka a musel jsem ho odpojit bez odebrání. Poprvé, když se to stalo, šel disk znova zformátovat televizí a fungoval dál. Po druhé už to nešlo. Po připojení k počítači se zobrazuje jako CD-ROM a už se ním nedá nic dělat. Formátování samozřejmě nenabízí. Firmware je nejnovější. Diagnostika ze stránek WD hlásí:"Nebyl nalezen žádný zapisovatelný oddíl". Na WD Support mi doporučili udělat test ještě jednou. To mně fakt nenapadlo . Jak přesvědčit disk že je HDD a ne CD-ROM?

Odpovědi na otázku

Na férovku odstraň oddíly a disk naformátuj. Tohle bych udělal v Gparted. Pod Woknama nevím.