Externí HDD WD My book essential

Dobrý večer,chci se na vás obrátit a žádat o pomoc. Jsem docela bezradný, před rokem, dvěma jsem k vánocům dostal docela dost drahý externí harddisk (název viz. jméno příspěvku) s kapacitou 3tb vybavený harddiskem WD Caviar Green. Podařilo se mi, že mi asi dvakrát spadl (z výšky běžného pc stolu), ovšem to se na jeho chodu nijak nepodepsalo, ovšem nedávno jsem si chtěl zpět externí hdd zapojit a ejhle, přestal reagovat. Respektive když ho pomocí USB zapojím do PC, počítač jej vidí a když mám otevřený Tento počítač, po nějaké době se snaží zobrazit i jeho ikonu, avšak otevřít se nedá a počítač (mám Windows 7) se zřejmě snaží načíst obsah disku (nabíhá zelená výplň v řádku pro umístění - to co je u každé složky ještě na liště při křížku, tlačítku pro minimalizaci a...). Přitom se ani nezobrazí kapacita disku a až načítání doběhne, harddisk se odhlásí, ikona zmizí a po chvilce se tohle opakuje. Chci se zeptat jak moc je to špatné, moc rád bych slyšel, že za to může elektronika, ale trochu se bojím, že bude chyba přímo v hdd. Zkoušel jsem jej samozřejmě i na druhém PC jen USBéčkový kabel jsem neměnil, protože jiný nemám (hdd používá USB 3.0). Děkuji předem za vaše rady.

Odpovědi na otázku

Nedělám si legraci. V momentě prvního pádu, jsi měl okamžitě zálohovat vše důležité co na něm bylo! Nyní si stáhni HDTune a mrkni, co hlásí S.M.A.R.T., jelikož nemůžeš k datům, zkus ho připojit rovnou ke kšandě, SATA (u starších kusů PATA), pokud S.M.A.R.T. nehlásí nikde chybu, proveď kontrolu povrchu, co je se sektory, pokud se vůbec spustí, samo.http://hdtune.com/

Chtěl jsem Vás požádat o rozvedení Vašeho příspěvku, protože v testování a zapojování jakéhokoliv hardware nejsem nijak zběhlý, ovšem to asi nakonec nebude potřeba. Nejdřív to vypadalo, že hdd ani pomocí HD Tune nepůjde otestovat, po vybrání hdd program zamrzl. Tak jsem jej nechal chvíli tak a on se probral a spustil jsem Error Scan, vzhledem k tomu, že mi vyšlo 100% Damaged, tak to vidím, že asi s nim už moc nenadělám. :(

Pokud ti spadl "za chodu", tak elektronika (by to mohla být), ale NEBUDE. Bude to servanej mylar z plotny, který pomalu, ale jistě, zasírá i ta nejmenší zákoutí a staví se do cesty proklatě nízko pohybujícím se hlavičkám nad plotnou jako TANK.

Mylar je nějaká folie z jedné strany plotny? Takže je na vyhození, že? :/

Jestli při startu cvaká a v BIOSu ukazuje 0KB kapacitu tak ti ho Dolph 1888 za 50 000,- Opraví