Externí HDD RAW

Potrebuju nutne pomoct. Mam externi HDD HP Portable 1Tb a nejak se zblaznil. Kdyz ho dam do NTB s W10, tak mi prehraje zvuk jako kdyz se pripoji neco pres USB, pak se ukaze Mistni disk E, ale ten se nacita a pak se vzdy HDD restartuje a jede to nanovo... Driv mi treba vydrzel bez toho restartu, ale neslo s tim vubec pracovat, pak mi kamos zjistil ze soubory jsou naformatovany na RAW. Pak zkusim HDD pripojit k TV pres USB a normalne se nacte a normalne funguje, az na nejaky poskozeny soubory (fotky). Pak jsem to zkousel pres mobil s Androidem a tam taky funguje, nekolik fotek sem i zazalohoval, ale najednou zacal delat takovy zvuky jak kdyz je mechanicky poskozen. Ale pak to zkusim este v tabletu s androidem a tam taky trochu slape, ale strasne pomalu. Poradte mi lidi co s tim, nechci prijit o fotky co v nem mam a dalsi soubory.:/

Odpovědi na otázku

To vypadá spíš na slabé napajení USB portu z notebůku. Nemáš takový ten rozvidlený USB kabel? Pro posílení napájení ext. disků?

Ten rozdvojeny usb tam mam prave... a zkousel sem i pres klasicky Mini usb, ale chova se vse stejne jak sem vyse jiz popsal...

Když nechceš přijít o fotky a data, máš je mít ZÁLOHOVANÁ! Důležitá data nikdy nesmí být pouze v jednom úložišti. Fakt nechápu, že tolik lidí svěří cenná data jednomu harddisku, který může kdykoliv bez varování chcípnout nebo stačí ho nechtěně upustit na zem a rodinné album je v pr...

Mozno to skusit rozobrat a vybrat samotny disk a skusit pripojit do ineho USB Kitu alebo PC..

Píšeš zmateně.Podle popisu má disk HW problém, měl jsi včasně vše někam zkopírovat. Zálohu nemáš, protože kdyby ano, nyní už jsi mohl tento disk zahodit, ty se snaží zachránit daná data.> Podle popisu už disk vykazuje problémy delší dobu, můžeš se HDTune podívat na S.M.A.R.T. co tam vše je, kontrolu povrchu už vůbec nedělej! Riziko.> Disk vyjmi z boxu, pokud bude mít normální SATA (PATA asi ne) rozhraní, a půjde přímo připojit a PC nezamrzne (na port nebo jinou USB možnost, třeba dock), a zobrazí se data, ihned se pokus o zkopírování.> Bude-li stále hlásit RAW (holá data), pak se můžeš nějakým programem třeba O&O DiskRecovery pokusit stáhnout celý poškozený image disku, a ten pak na jiném HDD!! analyzuj. Tzn. získej zpět alespoň soubory, názvy a přípony si bohužel budeš muset doplnit sám, případně nebudeš mít ani složky, záleží na míře poškození.> Pokus se sekne i tento průběh, je tam mechanický blok, jsou sektory (cylindry) kam hlavičky nemohou - profi záchrana nebo disk zahodit a data oželet.