Externí HDD nejde načíst v PC

Externí HDD Intenso(1TB) spolehlivě fungoval při připojení k PC i k TV. Po delším trvalém připojení k TV, kde bez problémů funguje a pokusu o připojení k PC se HDD nenačte i když PC o něm ví. Jako laik se ptám, zda je možné HDD nějak oživit, abych do něj mohl ukládat další soubory. Děkuji za odpověď.//Upraven titulek.//

Odpovědi na otázku

... použij originál kabel /bez prodlužky/ - co nejkratší a zkus jiný USB port na PC ...

Díky. Obojí jsem zkusil a nic.

... a ještě: TV si ho nepřeformátovala? - PC pak nepřečte ...

Díky. tvá odpověď mne zaujala, ale nevím, jak poznám, že je HD přeformátovaný?

Jak ten disk vypadá ve Sprâvci disků?

Nezobrazí se.

Nahrával si na něj něco z televize?

Ne.

... tak ho znova strč do TV a jestli půjde, tak disk je zřejmě OK a TV ho naformátovala vlastním neznámým formátem a PC ho pak nepřečte ... ... můžeš zkusit na internetu najít SW a nebo ovladač dle tvé TV, ale nevím jestli budeš úspěšný ...

V TV jde bez problémů. Tvoje rada je nad moje síly. Díky.

... tak sem napiš přesný model tvé TV. Třeba někdo něco najde ...

Samsung UE32C6000

Opravdu? Víš jistě co je myšleno tím správcem disků?

Vím.

Evidentně nevíš, pokud disk funguje v TV, musí se zobrazit i ve správci disků. Jak přesně se do toho "správce disků" dostáváš?

Pravým na Start a vybrat správce disků. Nezobrazí se.

Takže jak jsem psal, nevíš co je správce disků...

Pravym na "tento pocitac" a spravovat.

Dobrý večer. jedná se o Verbatim 1Tb. Musel jsem HDD naformátovat jinak se nedalo stáhnout žádný film.Před tím jsem stahoval ze satelitního přístroje.

Špatně u W7- start-ovládací panely-nástroje pro správu-správa počítače-správa disků.

Občas ešte systém disku nepriradí "písmenko" čiže stačí v tej správe diskov kliknúť pravým na disk a "priradiť písmeno jednotky a cesty" aspoň mne to práve pri disku z TV pomôže.

Bohužel ať klikám jak klikám, tak mi to tuhle možnost nenabídne.

Chlape díky moc! tohle mi pomohlo.

Já ten disk nemůžu najít.spustil jsem prúzkumník kde kde vše otvírám ale tam není zobrazen.díky za radu.

Přesně tak, nešly mi načítat externí disky, a stačilo přřadit písmeno. Stalo se to z ničeho nic, nechápu

"... pokusu o připojení k PC se HDD nenačte i když PC o něm ví ..."Jak víš, že PC o něm ví, když jsi psal, že ve správci disků se nezobrazí ???

Protože ve správci disků nebyl, neví co to je. Jen jako obvykle mu přehnané sebevědomí nedovolí přiznat, že to neví a zeptat se, jak se do něj dostat

Spíš než invektivy bych bral nějakou věcnou radu, Ale té se ani já an i nikdo jiný od tebe nedočkal a nedočká.

Radu jsi dostal, je potřeba jít do správce disků a tam zjistit, v jakém je disk stavu. Nejspíš v úplně normálním, jen nebude mít přiřazené písmeno. Ovšem je taky možné, že se ti povedlo harddisk v TV zformátovat a ten má teď formát souborů, kterému Windows nerozumí. To je to, co se zjistí ve správci disků.

Protože se objeví ikonka k bezpečnému vyjmutí.

Potom musi byt vidiet aj v spravcovi.

Není.

V tom případě se nemůže zobrazit ikonka k bezpečnému odebrání. Takže nejspíš pořád ještě nevíš, co je to ten správce disků. Bohužel stále dostáváš protichůdné informace, které se vzájemně vylučují.

Protože se zdá, že s tebou může být i rozumná řeč, tak odpovím. Po připojení k PC se v EHD ozývá při trvale rozsvícené ledce napájení disku cvakání a dokonce se disk jednou ve správě disků načetl jako neznámý, ale nevím, jak z něj udělat známý a mohl ho otevřít. Bohužel jako neznámý se načte zcela náhodně. A ikonka k odebrání se zobrazuje.

Vydává ten disk po připojení k PC nějaký zvuk? Zkus různé USB porty.

Nějakou dobu(asi než se načte), tak v něm cvaká, ale nepřihlásí se. Na PC mám dva porty USB a ani v jednom to nejde. Až budu mít příležitost, tak to zkusím v jiném PC.

To máš notebook? Klasická bedna má porty i vzadu. Možná má disk mâlo proudu. V disku má být v klidu slyśet jenom točící se motorek.

"Po delším trvalém připojení k TV" .... může být naformátovaný na zcela jiný systém souborů, kterému PC nerozumí ...

To by mohla být pravda, pokud došlo k přeformátování bez mého vědomí. Pokud k tomu došlo co s tím?

Stejný problém jak popsal pan Paolo: musím k tomu přidat že jsem vyndal usb ještě než jsem vypnul notebook tím jsem myslel pod proudem.Děkuji za radu.

Ahoj, měl jsem stejný problém, připojil jsem 1T disk k PS4 a přeformátoval mi to, po zapojeni do PC přes správce disků jsem naformátoval nový svazek, sice to vše z disku smazalo ale disk běží

ve správě disků se zobrazí jako disk 1, ale nejde mu přiřadit nějaké písmeno