Externí HDD k PC i TV a jeho formátování

Dobrý den, zítra jedu pro novou TV (LG 42LN570S), která už podporuje nahrávání na USB a zformátuje si proto připojený HDD. Netušíte prosím někdo, jestli k tomu zformátování dojde až při pokusu o nahrávání a nebo si TV disk zformátuje tak jako tak, ikdybych nikdy nic nenahrávala? Já budu totiž televizi používat hlavně na sledování filmů, které mám na několika HDD a nahrávat vůbec nechci. Přikoupila jsem si proto ještě jeden menší disk, na ten si chci přes PC vžy hodit jen pár filmů, na které budu zrovna koukat. Je mi totiž jasné, že ikdyby TV HDD zformátovala až při nahrávání, jednou nebo dvakrát do roka bych se určitě přemáčkla a data by byly v čudu.Vím, že televizí přeformátovaný HDD už potom můj notebook nepřečte a o ztracená data mi nejde, chtěla bych se hlavně zeptat, jestli disk zvládnu zformátovat zpět do NTFS sama, nebo budu muset někam za odborníkem a vyhodit za to peníze?Měla jsem totiž za to, že HDD sice v "tento počítač" neuvidím, ale přes "správce disků" by to mělo jít... Narazila jsem tady ale na člověka, který řešil v podstatě stejný problém, který pak budu mít i já, ten k tomu ale poslal i obrázek a zrovna na to "formátovat" mu tam koukám nejde klapnout (jen na "odstanit svazek" a "nápověda"). Tak teď nevím Předem moc děkuji za pomoc!

Odpovědi na otázku

Slušná TV by si měla vyžádat před formátováním "potvrzení" uživatele. Zpět na NTFS to v případě potřeby naformátuješ hravě sama (odstranit svazek > vytvořit nový > formát NTFS), nic na tom není.Nejjednodušší ale bude a nic za to nedáš když si vezmeš svůj disk (na který si nakopíruješ nějaký film) s sebou na nákup a na místě si to na konkrétní TV vyzkoušíš. Pokud chtějí tvoje peníze, umožní ti to. V opačném případě běž prostě jinam. Konkurence je dnes velká a platíš přece ty.

Jo ták, nejdřív "odstranit svazek" a potom teprve s tím můžu dělat cokoliv dalšího. Já ještě nikdy nic neformátovala, teď už budu vědět jak, kdyby na to došlo. To mi moc pomohlo, děkuju! :)A HDD si teda zkusím vzít s sebou.

K TV si dokup spešl disk, nepoužívej ten do PC!! Nebude podporován.

Proč by nebyl podporován, u TV píšou, že podporuje zařízení USB se souborovým systémem FAT32 nebo NTFS. Moje HDD jsou NTFS.

Je, ale bude formátován a v PC = stopka. Čili ho nelze následně použít.

A poradíš mi teda prosím nějaké speciální HDD? Já vždy kupovala jen ty klasické a nevšimla jsem si žádných speciálních, tak teď uplně nevím, kde něco takového shánět.

Speciální není myšleno "zvláštní" prostě si kup např. disk WD Red edici (SATA, poslední revize) a k němu USB 3.0 box a máš to. Zapojíš a jedeš. Je to z důvodu reklamace mnohem efektivnější než hotové řešení výrobce, stejně nikdo jiný než WD / Seagate už disky nevyrábí. A ten používej jen pro TV, bude formátováno šifrovaně čipem v TV a v PC nebude tento oddíl / disk čitelný. Když tam naopak dáš data z PC a připojíš k TV přijdeš o ně, bude opět TV vyžadovat svůj formát.

To jsou zase t jeho bludy.

Ještě bych prověřil zda usb televize utáhne externí HDD (nejspíš 2,5") ono to u těchto zařízení často utáhne jen flešku.Potom bys musela mít externí disk s napájeníma to je většinou 3,5".

Je to tak. Mnohdy to nenahrává ani na flashku a chce to USB zařízení s vlastním napájením.

Neplaš se. Mrkni se na net o této TV nebo zkus před nákupem diskusi na:http://www.tvfreak.cz/forum/forum.phpZ mé strany, mám Hyundai TV, a nic to nechce formátovat. Ale mohu, jenže nemám důvod.

Pozor pozor, LG krámy nekupovat. Jednak při připojení k netu šmírují uživatele včetně názvu souborů na USB disku a za druhé to platí i pro samsung, nahrané pořady jdou oficiálně přehrát jen na té stejné TV. Pro přehrání v PC se prý používá program destroi (pro samsung; pro LG nevím a navíc je možné že u nových modelů to nepůjde)

No je to business, některé typy Panasonic to dělají také. Optej se na tvfreak.

Jsi normální to není věc jen LG, nové Panasonic v tom jednou už taky, chytráku.

Nahraný obsah z TV nelze na PC přehrát a to z důvodu ochrany autorských práv. To je povinnost, kterou solidní výrobce musí splnit.Dešifrovat obsah lze ale pouze zkušenější uživatel to dokáže.

pokud na disk nebudeš nic nahrávat, k žádnému formátování nedojde. Připojený disk se bude chovat stejně jako v počítači.V případě, že bys chtěla na disk nahrávat, televize tě vyzve ke zformátování, které musíš potvrdit. Tím se disk stane čitelným pouze pro danou televizi a původní obsah se smaže.Zformátovat disk zvládneš zcela jistě sama, buď přes správce disků nebo nějakým diskovým manažerem.

Nevim jak jine TV, ale u Panaka mam 2 HDD.Jeden je na nahravani (USB port ma primo oznaceni HDD) a ten HDD si TV zaregistruje (a naformatuje).Druhy HDD na prehravani filmu (na PC nahraju, v TV prehraju), mam v druhem USB portu. Tam se s HDD nic nedeje.Utahne v pohode ty 2 HDD (jeden 320GB USB 2, druhy je 500GB USB 3). Mam je za TV a ani o nich nevim.Jednou za cas vytahnu ten prehravaci, na PC nahraju novy obsah a zase zpet pripojim k TV...

To vypadá dobře. Prostě Samsung to úmyslně zkomplikoval, kdy zákazník po dlouhém zkoušení a nervování zjistí, že musí koupit konkrétní (předražený) model disku. Toto je pro mě neserioznost od Samsung a považuji to za velkou nevýhodu, kterou zohledním při příštím nákupu TV.

Přesně tohle jsem dělal až do včerejška. Tj. jeden disk naformátovaný televizí na nahrávání z TV a druhý disk normálně PC formát a nahrával jsem na něj filmy ke sledování na TV. Fungovalo to tak asi půl roku a včera během pouštění filmu se TV sekla a sama restartovala a ejhle... od toho okamžiku můj PC disk na počítači nedetekuji (resp. mi to nabízí možnost naformátovat), kdežto TV všechna data stále vidí. A já teď řeším, jak se k těm datům dostat na PC zpět...

ahoj Honzo.Stalo se me přesně to stejné... disk na počítači nepoužitelný hází to hlášku s formátem a na TV to normálně hraje... nepřišel jsi na řešení? mám tam dost dat o ktere nechci přijít...Díky. D.

Najdi si program který používá stejný formát souborů jaký používá tv, pak to v pc půjde.Nebo si to zkonvertuj.

Kdyby měl někdo zájem,prodám externí HDD pro tv-Intenso memory play 1TB,cena 1500,-

Mě zachránil data tento prográmek ;) DiskInternals Linux Reader.