Externí HDD 3,5" - není k dispozici disk

Externí box LC-Power EH-35BSII Black, box pro HDD 3.5" SATA I/II, rozhraníUSB2.0 s diskem WD Caviar 250 GB SATA II/300, 2500KSPo zapojení do notebooku s Windows XP přes USB je přítomnost zařízení signalizovánapouze ikonou "bezpečně odebrat USB zařízení", lze též vidět vlastnosti zařízení ("Toto zařízení pracuje správně"), ale HDD není k dispozici. Nepomáhá ani aktualizace ovladače.V dodaném Uživatelském návodu se píše, že v tomto případě jenutné HDD nejdříve naformátovat. Chtěl bych se tedy zeptat, jaklze naformátovat externí disk, který není vidět v průzkumníkuWindows ani např. v TotalCommanderu. Případně jak jinak lze zařízenízprovoznit.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Tento počítač - pravé tlačítko - spravovat - správa disků... vše se dá vyřešit tam, naformátuješ, popisku, ...

Děkuji, opravdu to takto šlo, naformátovat jako disk (i když externí). Pouze nějakou dobu trvalo, než mě napadlo vlézt do pravého okna a označit oddíl jako aktivní, modře označený pruh místo černého.Přitom prodejce mi současně radil naformátovat HD ve skříni se SATA řadičem, což nemám.