Externí hardisk v tento počítač nejde vidět

Zdravím, když zapojím externí disk to usb tak mi to ve windowsu udělá zvuk připojení usb ale v tento počítač se mi neukazuje. Ve spravě disků nemůžu změnit písmeno disku a na jiném počítači disk normálně otevřu. Jak to vyřešit? děkuji

Odpovědi na otázku

Mas opravnenia Administratora?

pokud to někdo na user účtech nezakázal tak by měl jít připojit. číst a zapisovat USB disk i na user účtech.

mam

Na jiném počítači zazálohovat data z disku a potom disk zprovoznit na počítači kde to nejde "odebrat oddíly, písmeno, přidat oddíly, zformátovat ..."

Máš tam souborový system podporovaný winem? Nebo nějakou tučňáčí zmršeninu? Nebo tam nemáš vubec žádny oddil? Tento počitač -> pravý klik -> spravovat -> Disky a uložiště a tam bys ho měl (mohl) vidět a provádět další operace.

Linuxové filesystémy jsou světelné roky před stoletým widláckým NTFS o paradii na file system jménem FAT raději nemluvě.

Ahoj všem, měla jsem také tento problém, HD WD Elements se mi najednou přestal ukazovat v "počítač", pouze jsem ho našla u "zařízení a tiskáren" jako "neznámý". Hledala jsem možné informace co s tím, disk mi nespadl, nic, jenom svítil a nemohla jsem se do souborů v něm dostat, nechtěl mi ho PC načíst. Nejsem žádný zručný "ajťák", jenom jsem zkusila toto (a jestli to někdo vyzkouší a pomůže mu to, budu ráda a proto to sem píšu). Ve "správce zařízení" jsem našla pod "další zařízení" ten disk Elements 25A2, klikla na "vlastnosti", pak "ovladač", "aktualizovat ovladač" resp. aktualizovat software ovladače Elements25a2. Poté se objevila hláška "Instalace ovladače zařízení byla dokončena: Velkokapacitní paměťové zařízení USB". A HOTOVO! Mám to, pro co jsem si tak lámala hlavu tak šťastné pořízení všem, zkuste to.