Externí harddisk se nenačítá televizorem

Televizor LG 32LE5300 (asi 4-5 let starý) nenačítá nově pořízený externí disk Western Digital Elements Portable 1TB (NTFS, s PC a ntb funguje disk bezvadně včetně přehrávání filmů). Po připojení tv krátce zahlásí "USB paměť není v pořádku" a při pokusech o přepnutí na USB vždy pouze "žádná USB paměť". Co se s tím dá dělat?Děkuju za radu!

Odpovědi na otázku

Usb pprt v tv zrejme neutahne disk, proste ma slaby napajeni. Dalsi duvod muze byt format disku, najdi si v navodu jaky typ FS televize bere a zkontroluj jestli je disk tak naformatovan..

imho nic...těch důvodů proč to nejede může být mnoho, tak velký disk nemusí být Tv podporovaný, nebo jeho USB port disk "neutáhne". podle manuálu té Tv by to mělo být ok (kapacita do 1TB a FAT32/NTFS) ale obecně mám zkušenosti takové že externí disky v TV někdy jdou a někdy prostě ne. S flash jsem problémy nezaznamenal, takže to řeším tak že nahrávám na flash.

A FAT32 ti to rozezná?

Na tomto disku ještě nevím, zatím se mi ho nechce do FAT formátovat, flashky 32GB s NTFS běhají v tv bez problému.

Dík za odkaz, vypadá to, že by tam řešení mohlo být, zítra to zkusím, teď musím do práce.

Je to tím. Disk má GPT. Máme v rodině ten samý, jen s poloviční kapacitou (500GB) a o rok dříve koupený - má MBR a s tv si rozumí.

No, na přenosný disk dávat GPT - to chce silný žaludek...

Dokonce je nektere i s tim koupis...

spousta TV neumí NTFS.

Naprostá většina. Možná jen ty nejnovější modely ano.

Mám TV Samsung Le49B650 z r. 2009 a provozuji na ní bez problemů 2 TB HD s NTFS.

A to jsem jim na téhle poradně pořád říkal, nekupuj disk 1T, většina TV "utáhne" max. 500G, ale je to marný, je to marný, je to marný