Externí hard disk k televizi

Dobrý den,Rád bych si koupil k televizi LG externí HD nejlépe tento: http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-elements-... !o=2 ALE jsem v těchto věcech naprostý LAJK,chtěl bych se zeptat jestli bych mohl HD používat jako usb flash disk (zapojit do pc,přesunout filmy pak zapojit do tv a přehrát filmy) nebo jestli je potřeba něco nějak formátovat. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Vy jste sameček od Lajky?Po milion a prvé: BOX + HDD!!!!

Pozn.: Jak chcete na médium ukládat soubory, když na něm nebude souborový systém, který akceptují obě zařízení?

Pokud ti tenhle disk odejde, tak z něj data nikdy nedostaneš. Jak píše kolega - kup samostatný box + disk - třeba:AXAGO EE25-XA3 USB 3.0 ALINE boxCena nyní: 323,- Kč https://www.tsbohemia.cz/axago-ee25-xa3-usb-3-0-al... +Seagate Momentus 1TB (Samsung SpinPoint M8)Cena nyní: 1 517,- Kčhttps://www.tsbohemia.cz/seagate-momentus-1tb-sams... (disk je běžný notebookový, zde jsem vybíral nejlevnější 1TB).

jo a ještě jedna věc. Pokud předpokládáš, že na ten disk něco nahraješ z TV a pak zkopíruješ do PC, tak na to zapomeň - značkové TV schválně formátují před nahráváním disk na vlastní formát a nahrávky šifrují (nařízení EU). Pokud výše uvedené potřebuješ, tak si kup nějaký levný čínský set-top-box - nějaké to Evolve, GoGen apod. s usb nahráváním - Číňani na nařízení EU obvykle kašlou.

Jde mi hlavně o přehrávání(moje televize nahrávání ani nepodporuje)

v tom případě viz výše - box + disk.

a bude tento disk opravdu spolupracovat jak s pc tak s tv bez toho abych neco instaloval?

úplně stejně jako zmíněný externí od WD - akorát když odejde krabička, tak vyměníš jen krabičku a když odejde disk, můžeš disk vyměnit. Pokud ti u externího WD odejde něco na usb, tak to můžeš vyhodit a neuděláš s tím vůbec nic.Zda bude TV spolupracovat s HDD záleží na typu TV, nikoliv na typu HDD.

A jak je to s formátováním? neměl bych HDD naformátovat na nějakej formát kterej přijme jak tv tak pc?

Jaký formát podporuje TV se dočteš v manuálu. U PC je to jedno, buď to vezmou Windows nebo Linux.

Moje Panasonic TV si kazdy externi disk naformatuje pri pripojeni do USB slotu na nejaky typ Free-DOS neboFreeBSD file systemu. Pc kde nebude taky tento system to nejspis neprecte, radsi to ani nebudu zkouset, aby se mi nahrane veci nesmazaly.

To ale mluvis o nahravani. Pro prehravani si nic neformatuje.

Proč ho svými bláboly matete?! On nahrávat nebude!

Nektere televize neumoznuji z USB disku prehravani jineho obsahu nez toho, ktery byl primo na nich nahran. Blabolenim tak je, kdyz Vy to nevite a presto tazateli tvrdite, ze jde z libovolneho disku prehrat vzdycky vsechno.

Ale ano, to porad souhlasi. Panak prehraje to, co na nem bylo nahrano a jinde to nejde.To, ze neprahraje nejaky format, je uz druha vec. Kazdopadne disk, na ktery se nenahrava na tom TV, neformatuje.

The Viera Media Player supports playing of a wide range of audio, image and video files, including DivX HD (but not, apparently DivX Plus HD / MKV). Such files can be read from an SD Card or USB Flash Memory, but not from a USB HDD.The Media Player does allow access to video recordings on a USB HDD, but only from a HDD which has been ‘registered' for use with the same TV, ie. only video files created by the specific TV may be played by Media Player. Panasonic has, for whatever marketing reason, prevented interchange of USB HDDs between other Viera TVs and also PCs. (See also http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/13... )There would seem to be no technical reason why audio, image and video files could not be played by the Viera Media Player from a USB HDD, provided an appropriate file system, eg. NTFS, was supported.So, why has Panasonic not included this extremely useful functionality? After all, Panasonic does not market a standalone USB Media Player, eg. like the Western Digital TV Media Player range, or the Sony SMP-U10 USB Media Player.It is regretable that Panasonic has imposed this restriction. As a consequence I shall be forced to use a separate USB Media Player with this TV.

... only video files created by the specific TV may be played by Media Player. Panasonic has, for whatever marketing reason, prevented interchange of USB HDDs between other Viera TVs and also PCs....Porad se mluvi o nahravani na TV. To, ze ta TV neumi prehrat z USB HDD, ale pouze z SD karty, nebo flesky s tim porad nema nic spolecneho.Napis typ te TV...

Navíc se tam píše o TX-L37V20B - to "B" na konci znamená, že to bylo určeno pro Velkou Británii, nikoliv kontinentální Evropu a řídící desky a pochopitelně firmware se mimochodem lišily.

A jaképak je PŘESNÉ typové značení té tajné televize od Panasonicu?! Kdybyste to nemohl najít, tak je to na štítku na zadním krytu TVP.

Lidičky,nenaskakovat trollíkovi,dotazy bez konce.https://www.google.cz/search

Pokud to dělá Panasonic, tak to asi bude ojedinělý případ. Naopak běžnou praxí je, že TV s funkcí přehrávání videa z usb nevyžaduje vlastní formát ani videa nahraná na dané TV, ale přehraje všechny podporované videosoubory stejně jako fotky nebo MP3.Platí to určitě pro Philips, Samsung a nejspíš i pro to LG tazatele. Pokud si Panasonic může dovolit takhle brutálně omezit uživateli funkce, tak možná, ale nechce se mi věřit, že by jim tohle procházelo dlouho - zákazník tohle rozhodně neocení a o informaci se podělí s ostatními.Navíc nechápu, proč by jedna firma dobrovolně zaváděla takováto omezení nad rámec nařízení EU - jen si zbytečně odradí zákazníky.

Pisu snad jasne, ze formatuje vzdycky pri pripojeni neznameho neregistrovaneho disku do USB slotu, nejen pri nahravani. Dokud si ho TV Panasonic Viera nezaregistruje, obsah se nenacte a nic se z nej v TV ani NEPREHRAJE. Jestli to jine TV delaji jinak je druha vec, jenom upozornuju na mozna uskali.

Znovu, blábolíš nesmysly! Ta tvoje "registrace" je jen a pouze pro NAHRÁVÁNÍ z TVP!

Nesmysl, Panaka tu mam taky. V jednom USB portu mam HDD 2.5" pro prehravani, a v dalsim USB 2.5" pro nahravani.Pro nahravani si ho naformatuje a zaregistruje, pro prehravani ne.K cemu by to tak asi bylo..?Na PC si na disk, flesku, SD kartu nahraju treba filmy, a TV mi to preformatuje...

"+" Panasonic vytváří svůj šifrovaný souborový systém a pochopitelně tím všechna data mizí. A nabídku "registrace" vypíše jen u médií na 160GB.

To si musíš zjistit sám.Mě některé filmy přehraje,ty co nehrají si překopeš ve FormátFactory do formátu jako jsou filmy co hrají.Doufám,že chápeš.

Bude! Netreba žiadnu inštaláciu. Pokiaľ telka podporuje prehrávanie video súborov - zoznam podporovaných si zisti v dokumentácii k telke - tento WD nemá žiadne problémy. Niektoré telky síce vyžadujú svoj systém, ale sú to telky, KTORÉ nahrávajú. Ostatné to berú ako klasické USB zariadenie - a je im šum-a-fuk či je tam FAT32, alebo NTFS.Mát tiež WD 2TB a videá, fotky a hudbu mi to prehráva na ŠTYROCH telkách (samozrejme nie naraz - značky Samsung, Thompson, LG, Sony. A súborový systém NTFS.

Televízory LG už od istého času už nepoužívajú na pripojené HDD linuxácky súborový systém, ale obyčajný NTFS, čím vlastne dochádza ku kurióznej situácii:Máme LG televízor s operačným systémom na báze Linuxu (WebOS) a nepodporuje disky so súborovým systémom používaným v Linuxe (ext2, ext3, ext4, jfs, xfs, reiserfs, ...), ale len Windowsácke súborové systémy - čo ma ako užívateľa Linuxu vôbec nenadchlo, lebo som musel po nejakom čase jeden z USB-diskov znovu naformátovať na NTFS, z ktorým síce moje linuxové PC, laptop a netbook celkom dobre spolupracujú, ale "nie je to pravé orechové pre Linux".Čo však v LG vymysleli na majiteľov TV je ešte horšie ako iný súborový systém, a to, že záznam z TV je šifrovaný a nie je ho možné prehrať v inom TV ani keď je rovnakej značky a typu ako je náš TV. Dokonca, keď sa v TV prehráva záznam programu, výstup do HDMI a SCART je vypnutý, takže nemôžem dostať film cez TV-kartu do PC ...

Klidně ho kup. Nejdřív ho zapoj do PC, udělej na něm jeden primární oddíl, zformátuj na NTFS a pak normálně používej. Na kecy o rámečku a disku zvlášť nedej, přijde to dráž. Do rámečků se dávají disky, které člověk vytáhne z vyřazovaného notebooku (nebo které vytáhne z notebooku, když tam místo nich strká SSD).

Další co ještě nepřišel (a brzy přijde) o data.....

Ne, ne, má pravdu! Rámeček + disk vyjde dráž a navíc jsou občas problémy s kompatibilitou. Mám vyzkoušeno oboje (jak rámeček + disk, tak jen disk). Samostatný disk vyjde levněji a je s ním méně problémů. Rámeček + disk propagují "odbornící", kteří si myslí, že když umí sešroubovat dohromady rámeček, tak jsou machři.Seskládat si sám PC z dílů je rozumné, udělat totéž u externího disku je blbost.Když chcípne disk, tak se o data na disku přijde stejně! Navíc na disku pro přehrávání v TV jsou jen kopie filmů, tudíž o nic nepřijde!

Nuže děkuji za názory,večer ho objednám!

Nuže děkuji za názory a rady, večer ho objednám!

možná to přijde dráž, ale víš naprosto přesně, co je uvnitř za disk. A taky víš zcela jistě, že když poničíš usb část, tak nepřijdeš o data. Když ti u 2.5ky exteráku od WD odejde usb, tak ho můžeš hodit do kontejneru, protože disk uvnitř nemá SATA, ale jen na míru dělanou desku s elektronikou kde je usb rovnou.

Tak mozna, jak ktery. Sice bude drbacka to rozebrat, ale pochybuju, ze delaji HDD bez klasickeho pripojeni. Bude tam maximalne nejake redukce.napr.:https://www.youtube.com/watchStaci skocit nekde na 5:35...

tak Toshiba tam má myslím pořád SATA, A-Data / Transcend / Verbatim apod. HDD nevyrábí, takže uvnitř bude pořád SATA disk do notebooku. Jak u Seagate netuším. Ale WD bych se u 2.5 exteráků vyhnul - ta custom deska je humus.

Tak beru zpet. Koukam, ze zrovna WD to tak ma:https://www.youtube.com/watch1:45

jj, už jsme měli tu pochybnou čest pár exteráků WD pitvat...

no taky se mi u wd stalo že zdechlo usb tak jsem to kuchl a v nem normal sata disk ale u druhyho novejsiho typu uz prd tam je na tvrdo to usb jak vyse psano tudiz chytit a vyhodit.. Tak jsem si rikal jak s tim pro priste vykejvat ze koupim radeji normal sata disk a sup do krabicky lec ouha , zkousel jsem 3 ty krabky ruznych vyrobcu a ani jedna nebyla schopna se nacist v telce ani ve tvix krabce na filmy takze jsem tam kde jsem byl

protože na co se chci dívat mi často uteče - přestávky mne už dávno přestaly bavit-z filmu 1,5hod je rázem dvojnásobek-mohu je potom rychleji přehrávat - chci si něco zajímavého znovu přehrát - do regionálních zpráv se strefuju jen řídce a náhodně - čínský výrobek za 500 to splňoval ale brzy se pokazil -- u některých programů bych rád nastavil opakování po týdnu nebo dnu co- se nabízí nyní v tomto sortimentuděkuji