» Poradna » Notebooky

Externí grafika k NTB

Ahoj, mám notebook Toshiba Satellite L50-A-19N, v NTB je procesor i7, SSD a na výkon si tak stěžovat nemůžu, to ovšem neplatí u her, grafika je prostě nic moc, zahrajete si třeba i Zaklínače 3, ale hraní na minimální detaily prostě za moc nestojí. Představoval bych si u NTB externě zapojenou třeba grafiku NVIDIA GTX 960. Nechci nový notebook nebo PC sestavu, ty ceny by se pak pohybovaly asi někde jinde, hlavně u herních NTB s dobrou grafikou. Napadá někoho způsob, jak bych mohl tuto grafiku k PC napojit? Díky :o)

Odpovědi na otázku

Dá se to tu někde pohledat, kdysi jsem o tom četl. Obávám se však, že cena takového řešení je cenově na úrovni stejně výkonného PC včetně té grafiky....

Nedávno o tom niekto tu písal. Z miniPCIe vyviedol kabel, pripojil na redukciu na PCIe asi x1, neviem ako zapojil napájanie a zrejme mu to fungovalo. Ale laboroval a výkon asi nemal ten istý ako v PC (x1 = 1/16 priepustnosti, neviem či mal i7HQ). Avšak je to tak blbé riešenie ako prerábať Tranbant tak, aby sa tam vošiel motor z Favorita, resp. motor ťahať za Trabantom

Řešilo se to tu několikrát - technicky to jde, ale finančně to nevychází moc dobře + výkon není úplně ideální + musíš to mít přes co připojit + je to hromadu balastu okolo. Viz:" Your laptop must have a mini PCI-e port and it is typically used by a removable wireless card. If there is no spare mini PCI-e port, then naturally you need to remove your wireless card to use a desktop GPU."A to počítej s tím, že potřebuješ mít k tomu všemu zdroj, kde musíš mít bazmek, co ho sepne se zapnutím notebooku (což taky není úplně pr*el - nemůžeš ho zapínat "ručně")

Samozřejmě že to můžeš zapnout ručně. Nejdřív zapneš kartu a pak počítač. Nic na tom není.

Zkus se podívat na toto video snad pomůže https://www.youtube.com/watch (anglicky)

Na hraní her si pořiďte herní PC a nevymýšlejte zbastlené kraviny.

Já viděl Thinkpad s takhle zapojenou kartou do ExpressCard slotu. Ale je k tomu navíc potřeba klasický zdroj a externí monitor, takže se o nějakém mobilním hraní moc mluvit nedá. Herní notebook s GTX970M se sežene tak za 35k s dph, s GTX960M už za 25k, ale i ta 960M bude mít se Zaklínačem celkem problémy.

Díky všem za rady, asi se do toho pouštět nebudu. Třeba dám časem dohromady nějakou PC sestavu :)

Můžeš si počkat na RAZER Core, ale nevím jestli se to vyplatí (jen bedna, na kartu stojí 15k + grafika). Nicméně ve spojením s jejich notebookem a tou "bednou", bys neměl mít teoreticky žádnou ztrátu protože to valí přes full PCI. https://www.youtube.com/watch