Externí ekvivalent integrované grafiky HD 4600

hello - marně pátrám po tom, jak je výkonná integrovaná grafika HD4600 v haswellu i5 resp. jaká je její odpovídající externí verze ? Případně kolik % je rozdíl ? Má cenu si koupit třeba Sapphire R5 230 1GB DDR3 za litr nebo si oproti té integrované vůbec nepomůžu ? Integrovaná má ubohé základní nastavení, není tam vlastně vůbec nic - dokáže externí grafika ještě případně vylepšit obraz na monitoru nebo vůbec ne ? Nebo to umí jen ty dražší R7 apod. a vlastně obraz u filmu nikdy nevylepší, protože se u grafiky všechno točí jenom kolem herhttp://www.czc.cz/sapphire-r5-230-1gb-ddr3/...

Odpovědi na otázku

HD 4600 je někde na úrovni Radeonu 7540D, je tedy slabší než 7660D jež má 384 GCN jader.Nicméně bych nešel do slabší karty než je třeba HD7770.