» Poradna » Ostatní

Externí disketová mechanika-čtení z disket

Mám několik starých důležitých dokumentů uložených na disketách, které bych rád zkopíroval na externí harddisk. Zakoupil jsem externí disketovou mechaniku (GEMBIRD), instalace ovladače proběhla a po vložení kterékoliv diskety mi Windows (Vista) hlásí, že disketa se musí naformátovat a ve „vlastnosti“ kapacita 0-0. Na předchozím PC (starším -XP, kterému odešel HD) mi vše fungovalo. Co s tím?

Odpovědi na otázku

Vytáhnout ze staršího PC disketovou mechaniku a připojit ji (třeba i improvizovaně) k novému - pokud tedy má konektor pro FDD. Nebo najít někoho s funkční disketovkou.Teď ti to už nepomůže, ale důvěřovat výdrži disket a mít na nich a jenom na nich důležité dokumenty ... nevím, nevím ...

Ono je klidně možné, že disketa už není čitelná. Jelikož se jedná o magnetický záznam, který je velmi závislý na přesném seřízení mechaniky, je celkem pravděpodobné, že záznam pořízený kdysi dávno na jedné mechanice, není už dnes jiná mechanika schopna přečíst. Zvládla by to možná ta původní. Takže s tím už asi nic nenaděláš, jedině zkoušet různé mechaniky. Tu tvoji hloupost nechávat důležitá data na jedné disketě nebudu raději komentovat

Pokusne jednu naformatuj a urob test zapisu a citania, ci ten zazrak vobec funguje.Ak nie, hladaj chybu v ovladaci ak mas istotu, ze ta mechanika este funguje.

Pokud na starém PC odešel jen hdd, tak zkus na tom starém PC pustit nějakou live linux distribuci z flashky nebo z cd. Snad Ti to pomůže.