Externí disk

Jaký externí disk na zálohu fotografií? Stačí ten menší (2,5palců) s usb? Kapacita cca 500G.

Odpovědi na otázku

Jasne, ale ja by som nebral už nič menšie ako 2000GB.

a) chce to USB3.b) spíš minimálně 1000GB.

Ale je ti jasné, že žádný disk není 100% spolehlivý a aby se to dalo označit jako záloha, musíš mít fotky minimalně v jedné kopii ještě někde jinde? Jinak z tohoto pohledu je to celkem jedno. Ale pokud nepotřebuješ disk nutně přenášet, tak bych šel cestou USB boxu a 3,5" harddisk.

To je dobrá připomínka. Lidi často myslí, že záloha je, když z počítače, přenesou své soubory na externí disk. Vůbec je nenapadne, co se s těmi soubory stane, když se ten externí disk např. rozbije. Podobné to je, když lidi přenesou soubory z mobilu do počítače.

2.5 palcovy je lepsi v tom, ze nepotrebuje externi napajeni.Jinak je lepsi USB na prenos a cloud, online uloziste na zalohu.Backblaze ma neomezenou kapacitu za $50 na rok.https://www.backblaze.com/backup-pricing.html

Takže nejlépe umístit zálohu na více míst- externí disk, usb a ještě na nějaké uložiště na IE ? Je to složité poslat více (1000-2000) fotek na uložiště???

Tak ještě jednou, záloha je to POUZE v případě, že existuje minimálně jedna další kopie dat. Pokud to nahraješ na jeden externí disk a nikde jinde už data nebudou, tak to není žádná záloha a při poruše disku jsi v háji, nemáš nic. Zálohování spočívá v tom, že data existují ve více kopiích, ideálně aspoň tří. Například harddisk v počítači, potom externí disk a jako poslední bezpečnostní záloha nějaký cloud. O nahrávání se nemusíš vůbec starat, když si nainstaluješ třeba "Disk Google", tak tam dostaneš 15GB zdarma a stačí jen data zkopírovat do složky "Disk Google" v počítači a fotky se automaticky zálohují na server. A když si aplikaci "Disk Google" nainstaluješ i do mobilu, tak budeš mít odkudkoliv přístup ke všem fotkám (i jiným souborům), které do složky disku na počítači dáš a funguje to samozřejmě i naopak, telefon může automaticky fotky z telefonu přenášet na server a z něj se automaticky nakopírují i do tvého počítače. Prostě nemusíš se o nic starat, jen občas zkopíruješ fotky na externí disk.

Některé cloudové služby, nabízí možnost, že jim člověk pošle externí disk se svými soubory, oni ty soubory nahrají na své servery a disk zase vrátí. Vhodné pro lidi, kteří mají hodně souborů a mají pomalý upload.

Tak zrovna takovým noname cloudům bych se vyhnul velkým obloukem. Zítra můžeš zapnout internet a úložiště tam nemusí být :)

Backblaze je noname?!? To je zase moudro... Zrovna Backblaze je pro velkokapacitni zalohovani rozumna volba.

Kdo to provozuje? Jakou má historii?

Jack, google ti nefunguje? https://en.wikipedia.org/wiki/BackblazeA dost casto tu na Zive byvaji clanky o poruchovosti disku, jejich statistiky prave BackBlaze vydavava.

pokud to nepotřebuješ v "cestovním" provedení, tak bych preferoval velikost 3.5 palce. Jinak ať už 2.5 nebo 3.5 palce, tak rozhodně kombinaci externího boxu a samostatného disku.