Externí disk Western Digital My Book 3000 GB nemá volnou kapacitu ?

Mám PC: stolní, Win7 64 bit Home Premium, hard disk 1000 GB NTFS,oper. pam. 8GB V minulých letech jsem si pořídil několik ext. disků, všechny Western Digital syst. My Book, postupně o velikosti 500 GB, 1000 GB a 2000 GB, systém NTFS. U všech jsem kapacitu disku rozdělil na různý počet oddílů. Rozdělení jsem prováděl programem Acronis Disk Director Suite 10, poněvadž se mi zdá pro tento účel praktičtější než Win 7 – správa disků. Všechny disky byly dodány jako Primární aktivní NTFS, další oddíly jsem vytvořil jako logické. Jak provoz disků, tak vytváření oddílů proběhlo vždy bez problémů. Po dobrých zkušenostech s disky WD jsem si před několika dny pořídil další ext disk WD, My Book , ale 3000 GB. Dodán byl opět jako primární aktivní NTFS. V provozu operačního systému W7 fungoval po všech stránkách bezchybně ( připojování, stártování, odpínání, zapisování, mazání, hlášení o volné kapacitě, atd). Pokusil jsem se v disku programem Acronis provést vytvoření jednoho dalšího oddílu (logického), ale hned zpočátku mi program Acronis ohlásil, že vytvoření dalšího oddílu není možné, neboť disk jse zcela plný, přestože byl prakticky prázdný.Nebudu popisovat další peripetie, nakonec jsem přidaný logický oddíl vytvořil na W7 – správa disků, a je na W7 plně funkční. V tomto stavu, kdy disk měl tedy 2 oddíly, jsem provedl opět kontrolu na Acronis DD Suite 10. Zde mi bylo opět ohlášeno, že na disku nejsou 2 oddíly, ale pouze jeden, aktivně primární a kapacitně plně obsazený, přestože byl stále téměř prázdný. Byl bych vděčný, kdyby mi někdo poradil, co se s tím (v Acronisu) dá dělat, nebo alespoň vysvětlil, v čem je problém. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Nepoužívať v OS W7 program tretej strany zn.: Acronis na delenie diskov, v tej tvojej slohovej práci, resp., "pohádke na dobrou noc".

S programem AcronisDiskDirector pracuj z média po bootu i u ext. disků!2x se podívej co potvrzuješ = má grafické zobrazení!Něco jsi podělal udělej to znova a správně.

"pořídil další ext disk WD, My Book , ale 3000 GB"Asi pouzivas MBR (Master Boot Record), ten zvlada disky do velkosti 2TB.Na vecsie treba pouzit GPT (GUID Partition Table).http://www.howtogeek.com/193669/whats-the-differen...

Děláš si z nás srandu?Pracuješ s programem z roku 2005 určeným max. pro Windows XP a disky s MBR (tj. v praxi do 2 TB, technologická hranice 2,5 TB ) a divíš se, že neumí pracovat s 3 TB diskem s GPT?http://www.acronis.cz/download/Manualy/DiskDire... http://www.root.cz/clanky/na-disky-vetsi-nez...

A jó hele a dokup si novou verzi ADD! Min. verzi 11 / 12 ty už to dají.

Díky za vysvětlení. Bude to zřejmě ten problém daný velikostí 2000 GB a MBR/GPT. Srandu jsem si nedělal. Byla v tom moje nevědomost.

To VŮBEC nemusí být ten problém. Problémem naopak MŮŽE být, že se pracuje pod OS, a nevadí, že se starou verzí.Takže teprve tehdy, až někdo zmapuje chování ADD, pracujícího pod OS nebo nabootovaného ADD, bude možné podat opravdu relevantní informace. Roky pracuji se všemi možnými verzemi nejen ADD a vím, že to, co jsem chtěl po oddílech, jsem až asi na dvě výjimky (popis by přesahoval tento můj canc) VŽDY dosáhl.A bylo naprosto jedno, jestli jsem přemisťoval (rušil, kopíroval, měnil, ...) oddíl primární nebo logický, "hidden", systémový, aktivní nebo "pocukrovaný".Využiji tuhle mojí odpověď na opětovné (už jsem se o tom před lety zmiňoval) upozornění na ZÁVAŽNOU chybu v ADD. Pokud budete umisťovat PRIMÁRNÍ oddíl mezi dva LOGICKÉ, ADD to umožní a pokud ho opravdu neovládáte dobře, nikdy vzniklý (velmi těžký a běžně neodstranitelný) problém nevyřešíte.Takže to prosím NEDĚLEJTE.

Tady je zbytek diskuse:http://www.zive.cz/poradna/po-rozdeleni-disk... Nějak se rozmáhá zakládat více vláken pro stejný problém.