Externí disk usb 3.0 - jak je to s kabelem.

Dobrý den,
chci si koupit disk s podporou usb 3.0 a nevím, zda-li na to musí být speciální kabel, nebo stačí ten, co tam je. Jde o to, že já usb 3.0 nemám, ale chci to do budoucnosti. Takže se jedná o to, zda-li kabel, který podporuje 3.0 bude fungovat i v mém notasu, který má 2.0. Nebo se musí koupit zvlášť?

Odpovědi na otázku

USB3.0 je zpetne kompatabilni s USB2.0

disk s USB3 ku svojmu notasu s USB2 nepripojis. Opacne to funguje USB2 disk pripojis k notebooku/PC s USB3

Disk s USB3 připojíš kabelem, který je v příslušenství disku k USB 1.1 nebo 2.0. Ten konec kabelu, který strkáš do noťasu nebo jiného PC nebo třeba do settopboxu je standardní zástrčka USB. Liší se modrým barevným označením. Disk ti pojede rychlostí přenosu dat danou tím nejpomalejším rozhraním.

Co je to za hlupost...
USB 3 disk normalne pripojis cez USB 3 kabel (sucast balenia) do portu USB 2, akurat to pojde rychlostou USB 2 teda v reali cca 30MB/s. Mam taky disk doma takze viem o com hovorim, nie je s tym ziadny problem.

Ja mám My Book 3. Tam je kábel, ktorý má ten koniec čo sa dáva do disku špeciálnu koncovku a druhá strana vyzerá ako klasické USB. (Ale naozaj len tak vyzerá. V skutočnosti je to trocha iný). Keď disk pripojím cez tento kábel k počítaču čo má USB 2 tak samozrejme funguje ako USB 2 a keď ho pripojím k USB 3 tak ide rýchlosťou USB 3. Čiže ak tento disk pripojím k tvojmu notebooku samozrejme pôjde bez problémov ako disk USB 2.