Externí disk shazuje Windows

Dva roky používám externí USB disk WD MyBook 250 GB, bez problému. Ze dne na den, bez příčiny, začal shazovat Windows - vždy po připojení k počítači shodí systém a počítač se restartuje. Vyzkoušel jsem všechny USB porty, spadne to vždycky. Když PC nabootuje a spustí Windows s připojeným diskem, disk nedetekuje. Když pak disk vypnu a zapnu, zase zčerná monitor a počítač se restartuje. Nezpůsobujte to Total Commander, není spuštěná žádná podobná aplikace, padá to z "čistých" Windows. Disk jsem zformátoval, nepomohlo to. V počítači žádná softwarová změna nenastala. Hardwarová změna jediná, výměna zdroje z 300 W na 450 W. Na ostatních počítačích disk funguje normálně, takže to není problém disku, ale mého počítače. Různá jiná USB zařízení (flash disky, foťáky, telefony) fungují normálně. Pro úplnost konfigurace mého PC: Windows XP Pro, Procesor Intel Pentium 4 (2,4GHz), Mainboard Legend QDI PLATINIX-8, Chipset Intel Corporation 82845PE, Paměť - 1GB DDR, Grafika - Radeon X1650 Series. Díky za jakoukoli radu.

Odpovědi na otázku

Jediné co mě napadá, že to bude nějakým "skratem" Zkuste to připojit přes prodlužovací USB kabel.
je to výkřik do tmy, ale za pokus nic nedáte.

Díky i za výkřik do tmy, zkusil jsem to, ale nepomohlo to.

Ahoj, kdyz vratis puvodni zdroj, take po pripojeni disku se pc restartuje?

Původní zdroj jsem vrátit nezkoušel. Poprvé mi shodil windows jiný (půjčený) externí USB disk, když jsem měl ještě původní zdroj (můj disk v té době fungoval). Starý zdroj nestíhal, grafika potřebovaluje 400 W a myslel jsem, že to po připojení půjčeného USB disku spadlo právě kvůli slabému zdroji. Tak jsem koupil nový a můj disk s ním ještě chvilku fungoval. Nemyslím, že to je problém zdroje. Mezitím jsem přeinstaloval ovladače chipsetu desky (novými staženými z Intelu i původními z CD k desce), ale nepomohlo to. Už nemám žádnej nápad. Díky za snahu.