» Poradna » Windows (a jiné OS)

Externí disk a nekompatibilita s windows 10

Poradí někdo? Mám PC s W10 a starší externí disk Samsung M2 Portable 3.0. Chtěl jsem si z něj něco vytáhnout, ale nejde to. Ten soubor byl před lety uložen pod W7 a nyní se mi zobrazuje hláška, že disk není pro W10. Díky

Odpovědi na otázku

Externí disky se připojují pomocí USB rozhraní. A žádný disk pouze pro W7, W10 atd. neexistuje. Externí disk funguje se všemi systémy. Záleží jak je naformátovaný.---------------------------------------------------------------------------------------Vidíš ho ve Správě disků?Je vidět v "Tento počítač" ?

Pokud nebyl šifrován.

Vidět je. Když chci spustit zálohování, objeví se hláška: This runs on Windows XP/Vista/7. Please check your OS.

Já měl problém se zabezpečením v minulosti a na W10 jsem stím ani nehnul, musel jsem nahodit live linux a pak teprve jsem se k tomu dostal.

Jak jsi tam ten soubor ukládal? 1) Normálně jsi ho tam manuálně zkopíroval? Nebo 2) nějakým speciálním programem? Pokud možnost 1), normálně se tam musíš dostat, přístup z W7 a W10 se neliší. Pokud 2) tak musíš použít stejný program.

To, jak jsem to ukládal si už moc nepamatuju, ale skoro si myslím, že ručně (kopírovat-vložit), protože to vidím - ale při spuštění "zálohovat" se objeví výše uvedená hláška....

Co to znamená "spuštění zálohovat"??? Proč ty soubory Normálně nezkopíruješ ručně?

Protože jsem to chtěl v manželčině NB spouštět automaticky "podle plánu"