» Poradna » Programy

Externí disk 500GB bobtná, data přibývají, neznámo kde a kam ..

Používám externí disk 500GB, na disku je v zálohách cca 400GB, "někde" by mělo být i 100GB volného místa ale W7 ukazují 100%. HW je OK, zavirovaný to nemám, povoleno "zobrazovat skryté soubory a složky" .. Lidi, nevíte???

Odpovědi na otázku

Jistě, že vím. Stačí se ukládaným balastem probrat, prodrat, proklestit ...... a pak ......

Já vím.

tak nejprve bych disk prověřil na chyby, Disk Doctro, HD tune, pak bych ho prověřil přes Paragon Partition manager a taky se podival kolik tam je oddílů a jak je to tam postaveno

kdyžtak bych všecky zrušil a dal tam jeden, to pak bude čistá 500 GB oddíl
pokud je oddíl typu FAT32 a neni to nutné tak ho zkonvertujte na NTFS, buď přes Paragon nebo příkazem z windows (WIN + R : CMD atd atd)
FAT někdy ukazuje chybnou velikost

pak bych disk pročistil TuneUpem, soubory bych prohlédnul přes Freecommander, a v tom TuneUpovi je jedna další utilitka na disky která ukazuje nějvětší složky a soubory a dělá to pěkně do grafu, tak kdyžtak timhle nebo jinou podobnou si nechte vyjet jaké složky zabírahí nejvíc místa a jaké soubory jsou největší,
tohle všechno bych s tim zhruba dělal a pokud by to nepomohlo tak reklmace, protože to zn. že je spíš disk vadný

jo pokud ho připojujete k OSX tak nezapomeňte že se tam bez vyzvání začne dělat TimeMachine

Jestli je to opravdu tak, bude nejrychlejší formát a znova natáhnout.

Vysyp kos na pripojitelnych mediach.

Diky za rady. Uz jsem na to prisel, po defragmentaci se vytvoril velky skryty soubor (asi bylo malo mista), pres totalcommander jsem to smazal, jiny spravce data nenasel. Formatovat atd. neslo, nemam ty data kam dat. Dyky za rady

Ať si přišel na co jsi přišel (mám vážné pochybnosti), tak naprosto zapomeň na to , že po defragmentaci "... se vytvořil ..." nebo "... po ní zůstal ... " nějaký velký skrytý soubor. To je naprostá pitomost.

No a co by to tak mohlo být??? Název skryté složky $RECYCLE.BIN, je to externí disk v šuplíku

Používáš funkci bezpečného odebrání před odpojením disku? Při násilném odpojení může dojít k poškození některých souborů a ty se při příští kontrole disku můžou převést zpět na soubory s podivným jménem. Tam se teoreticky může to volné místo ztrácet.

tak tohle je pěkná blbost, možná v XP . . ale ve W Vista, 7, 8 ani omyelm, Linuxu ani omylem,
jinak v červencovim Chipu bydou tenhle mýtus právě že dementovat, kup si ho - doporučuji

A na co tam ta fce potom je? Ve WIn XP se to mohlo občas stát a taky jsem toho byl svědkem. Už z principu funkce toho zápisu třeba i na WIn 7 je blbost co říkáš ty a vsadím se, že se najde pár lidí, kterým se to stalo při násilném vytažení flashky i ve Win 7 (třeba i rpostě chybějící zapisovaný soubor, přesně toho jsem bykl svědkem na Win XP). Ale když to píšou v čipu...

tak to si určitě přečti ten CHip vychází za 10 dní, nebo aspoň prohlídni zadarmo v tescu, protože ti to za to stojí, kapitola ,,Krocení mýtů " určitě jedna ze statších byla ,,Vyvolávání" tak si ho stáhni v pdf a najdi si to tam pořádně, třeba taky přečíst nový číslo časopisu ČSL fotografie . . taky prolistovat

Jo tak si vytáhni flešku třeba během zápisu a uvidíš co se stane. A to vyvolávíní, na se už vykašli. Někteří ne jen čtou, zato fotí...

Nebo ji vytáhni než se soubor zapsal z cache na flešku fyzicky, ty mýte

tak to pak logika řiká že soubor je v háje ale tady je problém u souborů v tom že už jsou zapsaný ale win pořád ukazuje že probíhá kopírování

Ty a logika? To nejde nějak dohromady.

No vždyť to celou dobu říkám, čteš ale nepřemýšlíš...

Tohle není jen záležitostí OS, ale i samotného HW. Když dokončíš kopírování souborů na externí disk, tak jsi si 100% jistý, že už jsou data uložena na plotnách disku? Co když si je disk drží nějakou dobu ještě v cache? Odpojíš disk a co se s daty stane? Na plotny se určitě nezapíšou, když odpojením disk přijde o napájení.

Přesně tak, je to daleko složitější. Třeba už jen od toho, co zmiňoval "odborník" kdysi Dr.No64, ale s jedním detailem. Že LEDka na flešce/HDD bliká, tak je jedno jestli bliká "jen tak" nebo se ještě zapisuje, to nijak jednoduše nepoznám (Navíc moje stará fleška bliká jinak při zápisu a jinak že je prostě "connect"). Prostě během zápisu se mi povede vytáhnout disk a je to...až po tebou zmiňované věci. Njn, je to jen mýtus S Chipem to jde asi z kopce...

Mám to v šuplíku v notebooku, používám jako externí pro zálohování, obvykle to nevysouvám. Těch X GB vzniklo po defragmentaci, za 20 let co počítače používám jsem nic podobného neřešil .. Složka se zobrazí pouze v Total Commanderu po zaškrnutí "zobrazovat skryté soubory a složky" pod názvem $RECYCLE.BIN

právě proto si instaluj pokročilej manager třeba Free Commander
kterej ukáže všechno co na tom je

hiberfile a pagefile.sys nemazat !
System Volume . . taky nemazat

$$ Recycle . .mazat

pokud je FAT 32 -> NTFS

Gratuluji, právě jsi objevil složku koše.
Je to mrška, vytvoří se na každém disku.
Klikni na koš pravým tlačítkem a nastav si ho.
Ale pozor, někde je lepší koš ponechat, protože vždy máš na výběr, jestli smažeš nebo jen přesuneš do koše.

No, objevil, na externím disku mám koš, kdo by to byl čekal. To jsem rád!!! Už je vypnutej :)