Externí disk - USB2

Zdravím.Měl bych k Vám prosbu o radu. Na Alze uvádějí u externího disku "Seagate Basic Portable 1TB", že není kompatibilní s USB 2. Ale na jiném eshopu říkají opak. Má s ním někdo zkušenosti? Budu moci na tento disk zálohovat i z počítače, který nemá USB 3 ?Předem díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

myslíš tenhle krám?https://pevne-disky.heureka.cz/seagate-basic-1tb-2_5-stj... popis na Alze není všemocný, obvykle je lepší se podívat na stránky výrobce.PS: já bych si ale exterák 2.5 palců "hotovku" fakt nekoupil - jedině boxík a do něj hezky "notebookový" disk.

Jo, tenhle.A jestli je to krám, jak říkáš, tak asi ne..Takže raději krabičku a do něj disk.. ? Nemám zkušenosti, takže fajn, udělám to tedy tak. I když nevím proč je to lepší, ale OK.Díky za radu.Hezký večer.

lepší je to protože 2.5ky externí disky "hotovky" mají uvnitř disk, co má usb rovnou na "základní desce" a když tedy nějak mechanicky poškodíš usb konektor, tak jsi totálně v (_!_) a přijdeš o data, protože to nikdo neopraví. Taky nikdy nevíš, jaký disk do té hotové krabičky výrobce zrovna nacpal - může to být nějaký ne zrovna povedený skladový ležák...Kdežto krabička + disk znamená, že vevnitř bude normál "notebookový" sata disk a když zmršíš usb tak to je na krabičce a krabičku si stačí za pár stovek koupit novou a disk přendat. Taky si můžeš vybrat, jaký HDD do toho dáš a třeba si připlatit za lepší...

Vieš čo si kupuješ ! Samozrejme keď nechceš "ušetriť" na sebe . Zaplatiť niekomu , že ti vloží disku do krabičky ? Prosím ťa ! Vždy ho môžeš vybrať a zapojiť na tvrdo do PC . Mám jednu "krabičku" a zopár HDD, SSD ktoré nej mením .....podľa potreby .

USB3 je zpětně kompatibilní s USB2, tzn. v USB2 pojede, ovšem s rychlostí tomu USB2 odpovídající.

Ano, rozumím a díky.

Ano, USB3 je sice zpětně kompatibilní s USB2, ale s jednou výjimkou. USB2 poskytuje napájení 5V /0,5A, USB3 poskytuje 5V /0,9A. A to je obvykle problém s externími disky. Velmi často potřebují více než 0,5 A zejména při počátečním rozběhu interního motorku. Tedy fungují jen v USB3 nebo přes USB HUB s přídavným napáječem.

Toto platí zejména pro SMR disky které mají napájení 5V/1A a kterých je dnes většina.Pokud si takový koupí + rámeček, v USB 2.0 se to nerozběhne....

USB2 nemusí utáhnout napájení ... dá se to řešit "rozdvojkou" nebo "soklem" pro holý disk s vlastním zdrojem.

Pokud se jedná o notebook, tak se můžete podívat do manuálu. Hodně zařízení, už v té době mělo jedno USB 2.0 5V 1A, právě pro tyto případy.