Externí disk - nelze nahrát velký soubor

Potřebuji na na externí disk Transedent 500 GB přesunout nebo zkopírovat soubor 9,5 GB. Dostávám však hlášku ,, pro cílový systém příliš velký soubor " nebo ,,odstraňte ochranu proti zápisu" . Místo na disku je 200 GB. Nejde to udělat v průzkumníkovi ani total comandru. Jinak disk pracuje OK. Poraďte.

Odpovědi na otázku

file system?

No, nejpravděpodobněji je disk naformátován na systém FAT32, který umí soubory do 4GB.Na větší soubory je třeba to naformátovat na NTFS. Stávající disk s FAT32 není třeba mazat a naformátovat, lze souborový systém převést na NTFS pomocí příkazu convert ( když je usb disk na písmenku G: tak příkaz vypadá convert G: /FS:NTFS /V /NoSecurity )

Přesto bych předem všechny soubory zazálohoval.

Dlouhá přívodní šňůra.

Nesmysl - to by o tom kolega věděl a systém by s děláním potíží nečekal na kopírování velkého souboru, a už vůbec by nedodával uvedené hlášky...

Díky za radu. Ale chce to po mě jméno svazku, který chci převést. Otevřu Počítač/ Jednotky pevných disků a a název disku je,, Transcend (F:)" opíšu a Enter a nic.Díky.

jméno svazku je len Transcend(bez pismenka disku).

Děkuji také mi to moc pomohlo.

Mám disk Verbatim st and go ST500LMO 12HN-M500MB a po zadání jména svazku Transcend mi oznamuje že je incorect....jaké mohu tedy použít jméno či kde ho zjistit.....díky moc

Díky, taky mi to pomohlo.

1000 krát Díky

Díky moc za radu! 👍

Konečně někdo kdo umí psát srozumitelně a pochopí to od něj i dement z těch králů dementů.

Mám disk Verbatim st and go ST500LMO 12HN-M500MB a po zadání jména svazku Transcend mi oznamuje že je incorect....jaké mohu tedy použít jméno či kde ho zjistit.....díky moc

Děkuji moc. Hodně mi to pomohlo

Díííky moc za pomoc

Tak mám stejný problém - HDD Verbatim. Chci tam nakopírovat 7GB soubor je pro cílový systém souborů příliš velký. Nechápu kam bych měl ten konvertovací příkaz napsat, navíc když kliknu pravým na zástupce HDD a zvolím formátovat, jako default je tam možnost NTFS (výchozí) - takže předpokládám že tak už nastavený je.

Dobrý den,je to sice zvoleno jako výchozí ale po naformátování se změní ikonka a na disk lze prevést i velké soubory.

Děkuju moc, zachranilo mi to cast Vánoc :)

Dobrý den, a jak to mám udělat u macOS? Ať se snažím co mužů, nejde mi to ??

Díky moc mi tato informace pomohla. Koupil jsem mámě disk k televizi na pohádky a nešlo do něj dostat nic nad 4gb a už to frčí

Zdravím,mám podobný problém ovšem nelze vyřešit ani po této radě. Píše mi to: systém Windows nalezl chyby, ty však nebudou opraveny, protože kontrola byla spuštěna bez parametru /F. Chcete převést ztracené řetězce? Když dám ano i ne , tak mi to vždy napíše, že se převod nezdařil a že mám použít CHKDSK pro kontrolu disků... ovšem to mi nejde spustit, nemám dostatečná oprávnění.

Stejny problém.Windows has checked the file system and found problems.Run CHKDSK with the /F (fix) option to correct these. 976 523 360 KB total disk space. 101 504 KB in 1 420 hidden files. 60 224 KB in 1 880 folders. 673 537 792 KB in 32 509 files. 302 814 080 KB are available. 32 768 bytes in each allocation unit. 30 516 355 total allocation units on disk. 9 462 940 allocation units available on disk.The volume may have inconsistencies. Run Chkdsk, the disk checking utility.The conversion failed.F: was not converted to NTFSA řešením by bylo formátování?

Vyřešeno: Pravým tlačítkem na disk>vlastnosti>Nástroje>"kontrola chyb"Zkontrolovat.Pokud se vám to úspěšně opraví, už vám to půjde zkonvertovat.Conversion completekopírování frčí...

dik

Super! Někdo tu říkal že naformátovat na NTFS, a měl pravdu. Sice jsem neměl externí disk ale flešku, ale i tak díky za vyřešení problému!

Me to dela to samy a pritom mam disk nastaveny na NTFS ...Nekdo nejakou radu ?:)

Stačí akorát naformátovat do výchozí akolokační jednotky a můžete tam potom dát jakýkoliv velký soubor...

Dobrý den, mám stejný problém, ale už ve výchozím nastavení mám NTFS.Pomoc 😅