Externí box pro HDD

Zdravím. Snad by neměl být problém používat starší interní disk https://www.alfa.cz/product.phps boxem https://www.czc.cz/i-tec-mysafe-advanced-3-5... jako externí disk na PC s Windows 10. Testy HDD (HD Tune, WD Diag proběhly bez chyb.HDD sloužil jako systémový v PC s Windows XP (rozdělen na tři oddíly). Prosím o informaci,- zda je nutno jej před jeho novým využitím zformátovat,- zda je formát možno provést přímo v uvedeném boxu nebo lépe ještě v původním PC s XP.

Odpovědi na otázku

Tak samozřejmě že v boxu jde naformátovat a osobně to doporučuju před dalším použitím udělat - odstranit všechny oddíly a vytvořit jen jeden v NTFS a ten naformátovat. Akorát nevím, jak sis představoval zformátování disku, na kterém máš systém.Nicméně pokud nabootuješ Gparted Live z usb nebo cd, tak to můžeš udělat i s diskem, ze kterého ti jinak normálně nabíhá Windows. Gparted Live je totiž samostatný systém, co se spustí bez instalace z toho cd/usb.

Díky moc za reakci i doporučení. Pro formát na původním PC mám ještě k dispozici Hiren's BootCD, ale zřejmě to už udělám v boxu.

Nejjednodušší bude ten disk dát do USB boxu a pak přes USB formátovat z nového systému. Ve správci disků zruš všechny původní oddíly a udělej tam jeden přes celý disk.

Díky moc, udělám to tak.

A pokud ten disk nepotřebuješ mobilní, tak jej klidně přidej do nového pc k systémovému hdd.

Jen informace - externí box jsem pořídil, disk v něm zformátoval, funguje to.