Externi box pata usb3

nevite o externim boxu pro uata 2.5" disk ale s usb3.0mam totiz ssd disk a chtel bych ho tak vyuzit ale co sem hledal tak vsechny jsou jen usb2.0

Odpovědi na otázku

Ty máš SSD s PATA rozhraním?

V Číně už neví, co by roupama

Asi :D

A nebo je to nejaka slusna fosilie... u ktere to USB3 bude stejne diskutabilni

nemam ho jako disk v pc. koupil jsem ho v pripade potreby kdyby nekdo chtel dat do starsiho notebooku. a nebo i sam obcas experimentuji s ruznym hw.jen jsem se zeptal, roupy mi to nedela. mozna najdu pro nej nejake jine vyuziti v usb2 ramecku s max. rychlosti 25mb to nedava moc smysl kdyz ten ssd zvladne sestinasobek.https://www.tsbohemia.cz/transcend-psd330-32gb-ts3...

Co myslíš tím 25mb? Žádné takové jednotky neexistují. Buď je to 25Mb/s a nebo 25MB/s. To je dost podstatný rozdíl. Takže se pořádně podívej, v jakých jednotkách to je udáváno, ať neřešíš zbytečnosti.

Řeší. Pokud nechce v budoucnu do té kombinované krabičky SATA/PATA dát SSD a jen to PATA SSD, tak USB 2.0 stačí.https://www.transcend-info.com/Embedded/Products/No-836Read Speed (Max.) 119 MB/sWrite Speed (Max.) 93 MB/s

No já jsem to pravé tušil, že k PATA mu bude USB2 stačit :)

Vyrábalo sa vôbec reálne PATA 133? Skôr som videl PATA 100 MB/s, reálne okolo polovice

Nevidím důvod, proč by nemohla existovat jednotka milibit za sekundu. Taková rychlost je skutečně možná, je to ale pomalejší než indiánské kouřové signály.

Tohle mě zaujalo. Je vůbec možné bit dělit na něco menšího? Nějak mi není jasné, jak vyjádřit, jaký kousek se z "0" nebo "1" přenesl za tu sekundu?

Jak bys vyjádřil skutečnost, že se přenese 1 bit za 8 sekund?

Podle mě se ten bit dělit pro účely měření rychlosti přenosu nedá. Není to lineární veličina. Tj. rychlost 0,5 bitu za sekundu by bylo po sekundě stejně 0.

Bit je skutečně diskrétní veličina. Rychlost přenosu už ale ne.

Když už tak ne lineární vs nelineární, ale diskrétní vs spojitá. Bit je sice diskrétní veličina, ale v teorii informaci se počítá i s necelými bity:http://www.uai.fme.vutbr.cz/~matousek/TIK/dokumenty/o...

Ak papáš každý druhý deň, znamená to, že napapáš, lebo v daný deň neješ nič? Hádam vieš čo je štatistika. 1 bit za 2s = 0,5 b/s

Dobrý příměr by mohla být automatická převodovka. U ní taky nemůžete říci, že řadí rychlostí 0,20 stupně za jednotku času.

No to by spis platilo na variatorovou prevodovku, std. automat s planetovymi prevody ma prevodove pomery presne definovane.To uz jsme ale dost mimo tema

Tam se pak používá obrácená jednotka.Místo bps (bits per second) se používá spb (seconds per bit).

Jste to zazdil

To jsme "vymysleli", když mi bylo pod patnáct, místo počítačů jsme měli "vykopávky" od rodičů (pokud jsme si nevydělali na vykopávku za své) a honili jsme FPS.Já měl něco jako notebook, no nějaké grafické zobrazovadlo to mělo, a šlo o to rozjet na tom Unreal Tournament. Po několika dnech laborování se mi to povedlo, lanparty z toho byla, akorát zatímco všichni honili těch 30 FPS, já chtěl méně než 1 SPF

1bit/8s.

Neboli 0,125 b/s...Že ti to hlava nebere neznamená, že to tak není.

Matematicky ano. Ale prakticky je to blbost. Bit je obsahobě prezentován buď "0" nebo "1". Přenos po lince probíhá napěťovou úrovní. Takže za 1 sekundu nepřenesu 1/8 "0" a tím méně 1/8 napěťové úrovně.Vždycky můžu přenášet jenom jeden celý bit za daný časový úsek.

Prakticky to blbost není, pouze tvoje hlava se někde zasekla. Prostě počet přenesených bitů získáš tak, že vynásobíš rychlost přenesu (jenom vzácně celé číslo) dobou přenosu a z výsledku vezmeš celou část.Doporučuji nehloubat nad věcmi, na které nestačíš.

oprava: samozřejmě rychlost přenosu

Řeším praktickou stránku věci a ne nějaké matematické teorie.Kdo na takové věci nestačil, tak skončil jako pomocný kreslič v konstrukci. A kdo na to stačil a obhájil to před zkušební komisí, tak to dělal.

Neřešíš nic, jenom obhajuješ svoji neznalost a natvrdlost.

Ještě, že mě ta neznalost a natvrdlost aspoň dobře živila. Jinak bych si musel otevřít elektrovetešnictví na Vranovské.

Diskaři, míváš dobré příspěvky, ale teď se mýlíš. Opravdu není problém mít rychlost sériové komunikace i v necelém čísle. Mrkni třeba do tohoto datasheetu, od strany 168, dál jsou i tabulky s příklady nastavení registrů a SKUTEČNÉ výsledné rychlosti UART:http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/41... Fakt to není problém ani matematicky, ani prakticky. Prostě si tam dám nějaký krystal s frekvencí vhodnou zas na něco jiného, ale nepůjde mi z toho nijak udělat "pěkné" číslo rychlosti UART, pokud to budu mít stejně na všech svých modulech, je to v pohodě. Jen pak může být problém s komunikací s něčím...normalizovaným.

Ono se to stále dá koupit, ale kdo by to dnes kupoval do externího boxu? , dá se to využít třeba někde v průmyslu do nějaké staré vykopávky IPC, ale domů? https://www.tsbohemia.cz/komponenty-disky-interni_...

Mně fakt není jako jasné, jak někdo mohl poslat PATA SSD do výroby. To jako přišel v Číně s vopicí čínský inženýr a povídá: "Šéfe, normálně včera jsme se fakt děsně zrachtali po pár douškách saké, nebudeme vyrábět PATA SSD? Uvědomte si ty prodejní možnosti. Na celém světě je takových zařízení, které využívají ještě PATA rozhraní u pevných disků!"A šéf na to povídá: "Z Vás něco bude! Jobs taky nějak začínal!"

SSD jsou tu už asi 10 let. A PATA se tehdy nacházelo v mnoha průmyslových deskách. Začít do toho vyrábět a prodávat průmyslová PATA SSD za nesmyslnou cenu dávalo tehdy smysl.Ale ne kvůli rychlost. To totiž běžnej Franta vidí 3200MB/s, málem si z toho ustříkne, a hned ví, k čemu je SSD dobré. No tak PATA SSD je k něčemu malinko jinému. A ještě tu s námi nějakou dobu nejspíš budou.

Také mě to napadlo, ale ta datace prostě moc nesedí.

v Číně se nevožerou saké - to je japonské, ale spíš pár flaškama Tsingtao

Všechno z Asie je pro mě saké. Již jsem to přestal rozlišovat, co je to za břečku.

Ne! Už jsem to rozlouskl! To je disk pro hipstery

Disk pro hipstery by bylo SSD s emulací povrchu gramofonové desky. To byste položil na gramofon, jehlu na to, a vybral si, kterou MP3 si chcete přehrát Jako takové ty MC kazety s audio-in do auta.

Je fakt, že mně se vždycky hrozně líbilo, jak se to točí... kdo že tady rozhazuje ty miliardy na startupy?

To mi povídejte, o víkendu jsem si na blešáku koupil starý diktafon Panasonic na MC kazety.Ten zvuk, když stisknete tlačítko Record, a začne se to točit (a lehoulince hučet třením), to je boží :)

Já jsem málem tuhle koupil Ghetto Blaster!https://www.alza.cz/ricatech-pr1980-ghettobla...

Luxus

Nahrávať na USB to asi nevie, že? Bolo by to ideálne pre prevod MC do mp3 (ale uznávam, že ťažko by sa na tom nastavoval bitrate :D)

Za peníze co dáš za externí box pro 32GB PATA disk koupíš 32Gb USB3 Flashku.

Sakra, Shift. Samozřejmě že 32GB flashku. Pro puristy.

Ak by to použil do starého PC bez možnosti bootovania z USB, PATA SSD by mu mohol slúžiť ako tester daného HW a OS. Ale uznávam, že USB flashka by bola podstatne jednoduchšia