» Poradna » Počítačové sítě

Externí anténa k 3g modemu a zesílení signálu

Dobrý den, potřeboval bych tak trošku poradit ohledně řešení jednoho problému, na bytě v Brně, který se nachází v 12 patře mám trochu problém s připojením na UMTS sítě. Modem mám s simkartou s neomezeným FUP od T-Mobile, tudíš používám i T-Mobile managera, ten se v místnosti kde internet potřebuju na HSPDA připojí, se sílou signálu 2, nekdy 3 ale když z nějakého důvodu spadne, někdy po 15 min, někdy po 12 hodinách, tak se připojí na EDGE a už se znovu nepřipojí ani na 3G, v budoucnu bude tento USB 3G modem připojen do WifiRouteru Airlive N.Plug a chtěl bych k němu připojit případně anténu (nevím zda všesměrovou nebo orientovanou). Modem je značky Huawei model e173, jsem i ochotný tento modem případně vyměnit. Ještě třeba dodat, že známemu který bydlí naprosto ve stejném pokoji 8 pater podemnou (tj. ve 4. patře) jede mobilní internet v UMTS sítích na plnou sílu signálu po celém bytě. Všem předem mnohokrát děkuji za rady a připomínky

Odpovědi na otázku

To vypadá na zarušení. Anténu to chce úzkopásmovou a směrovou, akorát nevím kde jí seženeš, jedině "urob si sám"

Anténa Ti nepomůže mám modem od Vodafonu a je to takřka stejný. Chvíli jede slušnou rychlostí, pak se to zpomalí a třeba úplně zastaví a po 10 minutách zase jede normálně a chová se tak s, i bez antény a děje se tak v centru Pardubic.

Tam je to bezpochyby pretizenim site.

Prodejny operatoru obvykle nabizeji zapujceni anteny, aby bylo mozne to na miste vyzkouset.

Mozes vyskusat inu polohu toho modemu. Pada to hlavne kvoli tomu, ze to ma nekvalitny signal. Sila signalu moze byt aj jedna ciarka, ale musi byt bez chyb v prenose.