» Poradna » Web a internet

Externí adaptér 3G pro tablet

Prosím o srozumitelnou informaci, co je to externí adaptér s podporou 3G, který se prodává k některým Wifi tabletům. To 3G připojení netu tedy není zabudované přímo v tabletu, ale mimo...je to nějaká mini "krabička" či co, jaké jsou výhody a úskalí - máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky

Odpovědi na otázku

No zkrátka krabička, která má v sobě slot na SIM kartu. Vrazíš do toho SIM kartu, zapneš, ono to udělá nějakou wifi síť, ke které se připojíš, například tabletem nebo notebookem a máš přístup na internet. Přiznám se, že jsem to viděl jen jednou, nějaký Huawei, ale už nakonfigurované, takže nevím, jak moc je to složité nastavit. Na displeji toho modemu, routeru nebo jak tomu chceš říkat, bylo vidět, jaký je signál a kolik klientů je k tomu připojeno a jak je na tom baterka. Na používání to je velmi jednoduché, stačí se umět připojit k wifi síti. Rychlost je pochopitelně limitovaná hlavně rychlostí mobilního internetu, dosah wifi bude asi jen pár metrů, ale to vzhledem k účelu vůbec nevadí, předpokládá se vzdálenost maximálně po místnosti...