» Poradna » Web a internet

Extender

Dobrý den. Potřebuji poradit s věcí které vůbec nerozumím , potřeboval bych popsat úkony krok po kroku anebo radu jestli to přenechat odborníkovi. Mám doma v panelákovém bytě internet kabelový a router Tenda N300 , potřebuji k němu do obýváku připojit wifi extender Wawlink N300 a ten propojit kabelem se smart TV LG. Potřebuji popsat jak vše udělat , ale fakt tomu nehovím. Tak předem děkuji popis postupu.

Odpovědi na otázku

To je velmi špatné řešení, obzvláště v paneláku. Je velmi nepravděpodobné, že by toto mohlo nějak rozumně fungovat. Jediné správné a spolehlivé řešení - natáhnout kabel z routeru až do TV.

Když tomu nehovíš tak proč si to komplikuješ? Natáhni k TV kabel a je to bez budoucích problémů.

nechce se mi x krát vrtat betonovou zeď v paneláku .....

1 díra = 3 minuty, dělal jsem to nedávno :) Věř, že to za to stojí, s extenderem v paneláku s hromadou dalších rušivých WiFi od sousedů to nikdy nebude pořádně fungovat a budeš si tady stěžovat, že ti TV nestíhá načítat z internetu a obraz se zastavuje atd. A stejně nakonec budeš vrtat ;)

Pokud má router wps tlačítko tak zmáčknout a pak podržet nějaký Setup button na extenderu (viz. návod). Extender se pak s routerem sám spáruje a ty ho jen propojíš kabelem do TV.Mám to taky takhle, stabilita není vždycky jak by měla být, ale většinou je to bez nějakého sekání.