» Poradna » TV, audio a video

Extender s lan k tv

Ahoj vsem,po aktualizaci tv LG 55UH6157 na poslední verzi fw (5.60.15) přestala fungovat wifi. Tv připojím pouze zcela výjimečně, casto jen na velice krátkou chvili. Zkousel jsem tovární stav - bez výsledku, downgrade na původní verzi fw se mi nedaří spustit. Rad bych tv připojil z extenderu pomoci kabelu. Nějakéj tip na levné spolehlive zařízení?Diky, Jarda.

Odpovědi na otázku

levných je plno - ale s tou spolehlivostí je to horší - spíš zkusit přemístit stávající tajné wifi AP nebo lépe natáhnout kabel celý.

Proč z extenderu? Proč ne jediné logické a správné řešení, kabelem přímo z routeru?

Router mam relativně daleko, kabel nechci táhnout po byte, jen od zásuvky s extenderem, tedy pouze ten kousek do tv. Úplně ideálně bych tv nahodil do původní verze, protoze chyba je za me 100% v te nove verzi.

Nemusí to být nutně vinou televize. Mohl ti typ někdo zarušit nebo ti jiné zařízení takzvaně krade signál což se s oblibou dělo u těch Huawey od O2. Od extedneru ale ruce pryč a pokud ho tam máš teď muže to rušit i on. To už lepší je udělat nějaké AP jako klienta a kabel natáhnout z toho.

Nejsem si jist, od upgradu by nekdo rusil po stejnou dobu, byla by prilis velka náhoda. No, spíše mi jde o konkrétní zařízení. Je mi v podstate jedno z ceho natáhnu kabel. Spíše jde o pomer cena/výkon z pohledu ceny nyni jiz petilete tv a také mam zájem na tom, abych kabel tahnul skutečně jen kousek.

Radeji se ptát co koupit, abych mohl dosáhnout zamyšleny výsledek. Diky za tip.

J.

kabel vhodnej dlzky, ktory zapojis do routra a druhy koniec do tv. Dlzka moze byt do 100m. Ak sa objektivne kabel natiahnut neda (nie ze sa ti nechce) tak powerline. Repeater zahod.

Diky. Tomu moc nerozumím, právě bych se rad vyhnul tomu, abych nesel do něčeho, co bych pak nemohl ani využít. Kabel z routeru nebude. Jestli extender nebo powerline, jsou mi ted jako velice obdobná zařízení. diky za radu. Mrknu na nějaký modely.

Jestli nechceš mít problémy do budoucnosti, natáhni kabel. Jestli chceš mít vyšší náklady, nestabilní konektivitu a stále se s něčím pinožit, použij extender či powerline.Wifi extender či powerline je jen zdánlivě pohodlnější technologie.