» Poradna » Počítačové sítě

Export mapy Port-IP u Zyxel GS2200 a GS2210

Dobrý den, potřeboval bych v práci zmapovat připojení kamer ke switchům Zyxel GS2200 a GS2210, lze nějaký způsobem vyexportovat tu interní směrovací tabulku switchů?

Odpovědi na otázku

Switche mají MAC-Addres table. Vypsat obsah obvykle jde, do web rozhraní nebo SSH/telnetu, což je nejrychlejší. Z každého switche si vyber jen záznamy o místních access portech, pokud je propojeno víc switchů, tak si obsahy tabulek vzájemně posílají a na propojovacích portech pak mají záznamy pro desítky nebo stovky MAC adres.Překlad MAC na IP najdeš v ARP tabulce L3 prvku, což může být router, firewall, L3 switch. Technikům stačí samotné tabulky, pro vedení se z toho někdy musí dělat dokumentace s obrázky a popisky, to je teprve výzva

Dík, teď už to snad podle toho názvu najdu, jsem nemohl přijít na to jak se to jmenuje, no ty výběry budou třeba máme tu těch switchů 6 půlek. Když něco nejde potřebuju vědět, kde je to zapojené a ne čekat na nadřízeného kolegu až se vrátí z dovolené.

Pro dohledání jednoho zařízení se kterým komunikuješ (ping) ve stejné síti zjistíš arp překlad v CMD příkazem "arp a", pro jinou síť musíš do arp tabulky routeru, pak se od centrálního switche díváš do mac address table a buďto tě odkáže na port kde je zařízení, nebo na port za kterým je další switch kde pokračuješ.Smůla je, když to co hledáš nekomunikuje, ARP i MAC tabulky mají krátký timeout po kterém neaktivní záznamy zahazují. Proto se hodí udržovat aktuální dokumentaci, nebo aspoň psát poznámky do konfigurace portů na switche.