» Poradna » Programy

Export CSV a změna hodnot

Ahoj. Při exportu dat do CSV se u číselné hodnoty ve formátu od 1,00 do 9,99 exportuje v následném otevření excelu číslo do špatného formátu. Například u hodnoty 8,71 (resp. 8,7100) se převede na VIII.00 Navíc se v řádku vzorců zobrazí datumový formát 1.8.7100. Když ale změním formát buňky například na číslo, tak se úplně změní na hodnotu 1899475 a to jak u textu, čísla nebo obecného a tím se tak stane úplně jiné číslo. Stejně to je u všech nezáporných čísel do 9,99. Nad 10 nebo třeba u 0,01 funguje vše jak má. Při otevření v CSV editoru se číslo zobrazuje v pořádku. Chyba proto musí být někde v excelu.

Odpovědi na otázku

Je nutne porozumet datovym typum v excelu a umet je spravne nastavit. Pak to vetsinou funguje cca jak clovek potrebuje.

Jedna "malicnost", Je nutne otevirat CSV v excelu pres import wizard, protoze jinak to je vysledek nejisty. OO pri otevreni import wizard otevira vzdy, ale excel spoleha na automatiku, ktera se temer vzdy v odhadu datoveho typu sekne (neni ani mozne aby se trefila).

Přes import jsem to otevíral také, dokonce i se všemi možnými změnami nastavení alá oddělovač apod. (byť je mi jasný, že tim to asi nebude), ale pořád stejná chyba.

Viz "Je nutne porozumet datovym typum v excelu a umet je spravne nastavit.".

Zkus příponu csv přejmenovat na xls.Teď jsem to zkusil, použil jsem hodnoty 8,71 - 8,76 napsané ne 2 řádcích a 3 sloupcích oddělené tabelátorem - a v pohodě se to otevřelo.Pak jsem zkusil nahradit tabelátor středníkem a i s příponou csv se mi otevřelo správně.Případně zkus někam hodit vzorek

Podle toho co popisuješ je to jasný,.... při importu musíš vybrat desetinnou TEČKU místo čárky, on to jinak vnímá jako datum a to pak když převedeš na číslo hází to ty kraviny. Tohle přesně jsem řešil asi před měsícem. A druhou možností je nastavit si přímo v regionálním nastavení Windows předvolby, u češtiny totiž je jako výchozí desetiná čárka a v tom je ten problém.