» Poradna » Web a internet

Exploer11 přestal ted otvirat seznam.cz u sedmiček

vše se otevře bez problému jen seznam.cz nejde

Odpovědi na otázku

Žádný pozdrav, žádný dotaz, žádné poděkování za případnou pomoc... Takhle to děláš i třeba v autoservisu?

Další dislektik. V Poradně je to hotová epidemie. Ale já si myslím, že správná diagnoza je spíš Digitální demence. To je ta nová doba. ☺

Zkouším si představit, jak to takový "tazatel" řeší v autoservisu. Najednou rozrazí dveře a bez pozdravu vykřikne "auto mi divně vrčí" a.... ticho. Všichni na něho čumí a on nic.

těžko říct, k Vám do PC nikdo nevidí, ale dneska už je opravdu zbytečné a někdy i nebezpečné používat tenle prehistorickej prohlížeč..Používejte místo něj Firefox, Operu nebo Chrome a bude to OK i z pohledu zabezpečení.

Doporučuju vzít to jako signál, že bys tenhle zastaralý, nepodporovaný a bezpečnostně děravý pseudoprohlížeč měl přestat používat a nahradit za nějaký normální - např. Firefox, Chrome, nebo třeba Vivaldi.

+ Seznam má svůj prohlížeč pro ty co si bez něj neumí představit život, protože přeci internet = Seznam.cz

Seznam prohlížeč bylo cosi na bázi Chromia a tehdy to prý mělo nějaké bezpečnostní nedostatky, tak to moc nedoporučovali používat.Dokonce i moje babička se naučila používat Seznam ve Firefoxu, tak v tom fakt nevidím problém - navíc MS stejně IE zařízne. Edge prý zařízne taky, tak na ten bych ani nekoukal a přešel na něco, co už je léta odzkoušené a není to navázané na konkrétní jeden OS.

Jestli MS IE ukončí, o to jsem neslyšel, ale Edge rozhodně nekončí, jen změní vykreslovací jádro. Opera taky neskončila tím, že přešla z Presta na Chromium, že?

Zůstalo akorát logo - jinak se Opera komplet změnila a to nejen jádrem. Jestli něco připomíná původní Operu 12.x tak je to Vivaldi a nikoliv aktuální Opera.Tipuju, že stejně to dopadne s Edge - i kdyby Microsoft nezměnil název, tak určitě nezmění jen jádro, ale zas to celé překope - podobně jako totálně postupně rozje*ali Outlook Express přes Windows Live Mail ap.A nevidím důvod, proč by měl člověk zvolit nový browser od Microsoftu, když to bude na bázi Chromium, na které už tu jsou mnohé zaběhnuté browsery a jde sáhnout i po origo Google Chrome. A nebude to vázané jen na konkrétní OS.

To by mne zajímalo, co budou dělat státní instituce a některé banky (např. KB), když jejich aplikace se dají otevřít jen a pouze v IE.

No, co, prostě se přizpůsobí, jedině, že by ty firmy, MS platily, aby MS stále IE udržoval. Google se taky nikoho neptá a nutí každého, aby používal jen https či certifikáty, které Google považuje za dobré.

Budou se muset přizpůsobit. I výrobci super drahé laboratorní analytické techniky byli nuceni (byť s notným skluzem) zaznamenat, že Windows XP už jsou kapku pasé a že jako musejí aktualizovat ovládací SW nových modelů, protože jako kompy s XP už neseženou (jinak stávající samozřejmě v klidu jedou dál).KB mne kapku překvapuje, čekal bych, že budou tlačeni lidmi, ale upřímně řečeno snad v okolí neznám nikoho, kdo by měl u KB prachy... Jinak Česká Spořitelna, FIO, ING i další samozřejmě minimálně ve Firefoxu fungují úplně v pohodě.A státní instituce se snad jako pochlapí taky (minimálně ty EU) i když u nás to moc dobře nevypadá - viz tahle prasárna pro IE-only a Silverlight:https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_el...

No právě. A to jde prakticky o nejnovější státní appku. Peníze jsou utracené a rozkaz splněn. Co na tom, že to za rok, za dva nebude možno provozovat.Takovýto aplikací je ve státní správě spousta.

Tak běžnému uživateli, je jedno, jaké to má jádro, zajímají ho jen funkce. A je jasné, že i kdyby MS nevyměnil jádro, přídával by do Edge funkce. Protože konkurence je prostě dál.Proč by měl někdo používat Edge s Chromium, těžko říct, záleží, s čím MS přijde. Hlavně, at z něho neudělá systémový program, jako je to u IE a Exploreru, zažraný hluboko do systému.Edge na Androidu, by snad měl fungovat dobře, stejně tak i jejich launcher, takže Edge s Chromiem na Windows, by taky mohl fungovat s bonusem, že ted se propojí s Androidem. O což se MS už nějakou dobu snaží, když jim nevyšel ten jejich pokus s mobily.

A proč o tom informuješ čtenáře zive.cz, myslíš, že takovou informaci od tebe potřebují? Nebylo by lepší se zdvořile zeptat?Ale budiž i v takových případech je někdy možné něco navrhnout: Otevřít IE, v Nástrojích -> Možnosti internetu -> nahoře Upřesnit -> tlačítko Obnovit -> zaškrtnout čtvereček Odstranit osobní nastavení -> tlačítko Obnovit -> restartovat IE a znovu nastavit prohlížeč podle svého (domovská stránka, velikost písma apod.).

Vyzkoušel jsem to pod IE11, Seznam funguje. Je tam krásná nabídka různých kastrátorů