» Poradna » Programy

Existuje třeba nějaká podmínka, která je závislá na datovém typu proměnné?

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s mým programem v Jazyce C.#include <stdio.h>int main() { int volba; int cyklus = 1; printf("Vitejte v programu. Zvolte jednu z moznosti stiskem prislusne klavesy a pote stisknete klavesu Enter.\n"); printf("1-Zobrazeni vlastnosti prvku dle jeho pozice v PSP\n" "2-Zobrazeni vzorce chemicke slouceniny\n" "3-Vypocet slozeni roztoku pomoci hmotnostniho zlomku\n" "4-Zobrazeni nazvu organicke slouceniny dle zadaneho slozeni\n" "5-Vypocet hustoty obyvatelstva na urcitem uzemi\n"); while (cyklus == 1) { printf("\nHlavni menu: Vase volba je: "); scanf_s("%d", &volba); if (volba == 1) { int prvek; printf(""); printf("Zvolte prvek:\n" "1-Zlato\n" "2-Dusik\n" "3-Horcik\n" "4-Zelezo\n" "5-Rtut\n"); printf("\nVase volba je: "); printf(""); scanf_s("%d", &prvek); if (prvek == 1) { printf("\nNazev: Zlato" "\nRadi se mezi: Kovy" "\nSkupenstvi: Pevne" "\nProtonove cislo: 79\n"); } else if (prvek == 2) { printf("\nNazev: Dusik" "\nRadi se mezi: Nekovy" "\nSkupenstvi: Plynne" "\nProtonove cislo: 7\n"); } else if (prvek == 3) { printf("\nNazev: Horcik" "\nRadi se mezi: Kovy alkalickych zemin" "\nSkupenstvi: Pevne" "\nProtonove cislo: 12\n"); } else if (prvek == Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Misto scanf pouzij fgets() a pak preved vstup pomoci strtol(). Pokud se to podari, vis, ze nekdo zadal cislo.Nebo testuj navratovou hodnotu scanf na pocet argumentu, ktere se podarilo prevest, ale to ti nebude fungovat, pokud nekdo zada treba 1.1 nebo 1 2

A co takhle zkusit regulární výrazy?Třeba: ^[0-9]*$