» Poradna » Windows (a jiné OS)

Existuje ovladač pro Ati X1300 na Windows 10 32bit ?

Ahoj mám počítač hp dx5150 a jediná věc která mi brání v používání Windows 10 je grafická karta.Problém je v tom že grafická karta Ati x1300 má nejnovější oficální driver pro Vistu který na Windows 10 zlobí(pc nenačte obraz,při restartu tlačítkem se obraz nezapne).Stejně stará Nvidia 7600GT podporuje Win8 i Win10.Proč by tedy nebylo možné sehnat na internetu ovladač (klidně i modded driver)pro tu AMD Gpu když Nvidia to má vyřešené. Díky za help

Odpovědi na otázku

Použij ovladače pro Win 7 (Vista) a vypni Rychlé spouštění.http://www.pc-sluzby.net/funkce-rychle-spusteni-ve...

Ted jsem to četl v jednom článku v angličtine.Jdu to vyzkoušet.

skús toto fórum. tento driver funguje na x1400 v lenovo t60http://forum.xda-developers.com/showthread.phpprípadne niektoré odtialtohttp://forums.guru3d.com/showthread.phpkeď to rozbehneš tak v nastaveniach napájania choď do pokročilých nastavení, odklikni zobrazenie momentálne nedostupných, alebo skrytých a vypni ten fast start, alebo ako sa to volá, ináč pri zapnutí miesto plochy uvidíš čiernu obrazovku.

A mám to instalovat přes Setup.exe nebo přes Správce zařízení nebo dokonce v režimu kompatibility?

Nelepší bude v režimu kompatibility.

ja som to normálne spustil cez setup.exe, žiadnu kompatibilitu ani nič som neriešil.myslím že jedine som neinštaloval ccc lebo to blblo, proste len základný driver a ntb funguje bez problémov.

Nemáš náhodou někde odkaz na ten ovladač? Rád bych ho vyzkoušel.Vím že to je divný dávat tam Win 10 ale Win 7 budou brzo jako xp nepujde tam nejnovější java,antivir a další aplikace.

Stačí jenom WDM driver, Catalysty tam nedávej.

Takze mam stahnout ten Wdm ovladac z toho dkszu co jsi poslal predtim? Ja si to pletu s tim Microsoft basic driver.

link bol hneď na začiatku v tom prvom fóre. http://www.mediafire.com/download/stgd5pxbv4lk44p/...

prípadne ten, čo ti napísal arco-cz

Kdyz jsem to instaloval tak se to sice nainstalovalo ale rozliseni je stejne a ovladac je stale Basic microsoft driver.

Ak si 100% isty, ze karta ovlada rozlisenie a mod, ktory od toho pozadujes, mozes sa pokusit upravit .inf suboror ovladaca. Je dost pravdepodobne, ze tam chybaju prislusne informacie. Ja som tak upravoval este starsi radeon pre XP, kde to bolo s rozlisenim podobne. Informacie co tam treba dopisat som cerpal z ovladaca pre Linux.

Tak to máš něco spatně. Ovladač by se po instalaci měl zobrazovat jako ATI Radeon - nebo tak něco. Stačí Ti stáhnout jenom WDM (Windows Driver Model), ty s Catalyst Center můžeš také vyzkoušet, ale instaluj jenom ovladače bez těch ccc ovládacích panelů, ty dělají neplechu. Ovladače jsou v nich stejné.

Kdybych to mohl natočit tak bych to sem poslal.

hmm ak ti hento nefunguje, tak buď niečo robíš zle, alebo máš nekompatibilný hw. ja som skúšal asi 10 rôznych verzií, ktoré iným fungovali, kým som nenašiel tú, ktorá fungovala mne. asi ti neostáva nič iné ako googliť radeon mobility x1300 win 10 driver a skúšať jeden za druhým.prípadne sa vrátiť k predošlej verzii systému

Nainstaloval jsem ovladač s catalistem a resetnul pc.V biosu jsem vypnul fast boot a vše naběhlo na 1.pokus.Konečně ! Nemusím kupovat žádnou grafiku jen počkám o 1 min déle něž se načte systém a vše už maká.

hmm v biose si to nastavovať nemusel, ten fast boot myslím len vypne podrobnú kontrolu ram pri spustení. tebe stačí vypnúť rýchle spustenie vo windowse v správe napájania. v biose nič meniť nemusíš.a gratulujem, nezabudni si ten správny ovládač niekam odložiť :)

To je vlastnost AMD, ze oficialne podporuje aktualni a predchozi verzi grafickych karet, po urcitou dobu jeste podporuje treti nejnovejsi verzi coz vychazi cca posledni dva max tri roky zpetne vydane karty. Nvidia ma vyhodu alespon v oficialni podpore v ovladacich vetsinou 10 roku.

Prvni ovladac pri instalaci zpusobil modrou obrazovku a reboot.Druhy se nenainstaloval a treti take ne. 1 moded driver 2 vista ovladac ze stranek asus 3 ze stranek asus na win7

Uvedena VGA tech 10 let prekracuje .... . I kdyby ovladac pro Win10 byl, bylo by to nepouzitelne.

AMD podporuje Windows 10 pouze pro karty od Radeon HD 5xxx výše. Takže Windows 10 se nechytá ani na o 4 generace novější grafiky. Nižší řady AMD bohužel nepodporuje, i když dle základních specifikací tomu nic nebrání. Bohužel, v AMD jsou na všechno kolem ovladačů líní jak vši.Grafickou kartu kompatibilní s Windows 10 koupíš levně jetou - na aukru za 500-600 Kč.

V režime kontability ide v pohode aj HD 3xxx. Mám 2 LCD, aj catalyst ide ako má. Inak súhlasím, vymeniť kartu za niečo normálnejšie. Nová sa dá kúpiť už za pár € HD 5450, alebo ideálne R7 240 (na staré hry), popr. cez ebay, aukro...

A má cenu cpát na takhle starý HW Win 10 ? Mám pocit že tuhle grafiku jsem taky měl, ale to bylo hooodně dávno (co koukám tak 2002 !!!). Co koukám tak ta karta je deset let stará a co si pamatuju, tak to už ani tehdy nebylo žádné terno.

pre niekoho to cenu má, pre niekoho nie. teda dá sa fungovať aj na win 7, mám lenovo T60 a win 10 mi pripadá subjektívne svižnejší (možno je to len pocit a systém ide rovnako, nechce sa mi ho testovať). mám multilicenciu z práce pre 500 užívateľov, reálne sa spotrebuje tak 300, tak prečo nie, keď to mám dovolené.mám ho ako zálohu, novší mi odišiel a momentálne nemám financie a ani dôvod na kúpu nového. mám stolný, kde si robím všetku prácu a ntb som bral tak raz za mesiac do školy na skúšky, keď som ukazoval vypracované zadania, prípadne na cestách na nejaké tie filmy a internet. na to je ešte použiteľný, ale photoshop s illustrátorom je na tom peklo niekedy.ak potrebuješ ntb na prácu tak naozaj je lepšie kúpiť nejaký lacný, ktorý bude výkonnejší, prípade ponechať posledný windows, na ktorom fungovalo všetko bez problémov a šetriť na nový.možno s ním má dotyčný podobné plány, používať ho len keď je to naozaj nutné a pracovať na inom. ak má možnosť upgradovať zadarmo a podarí sa mu rozbehať všetok hw tak prečo nie, ak ho ten systém nespomalí. ušetríš peniaze a tých pár hodín mesačne sa na starom stroji dá prežiť. ale keď potrebuješ seriózne pracovať, je rozhodne lepšie kúpiť si nový.

JJ, multimedial z 2004/2005. I ta HD5450 je rychlejsi, jenze bios v dx5150 ji nema rad, protahuje start pocitace o par minut, nez se zacne bootovat (ale pak jede bez problemu - otestovano v XP, jen bylo treba vypnout "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio", jinak bylo CPU vytizeno na 100%).

Možná ti nepomohu, ale jeden postřeh mám. Podařilo se mi nainstalovat W10 na několik starých strojů, přestože výrobce HW v tomto OS nepodporuje. Neznámá zařázení jsem nainstaloval tak, že jsem otevřel záložku Systém a u zařízení, kterému chyběl driver jsem dal aktualizovat přes internet. Chytilo se mi tak několik velmi starých a oficiálně nepodporovaných grafik. ☺

Dík za radu PCMAKER. Pomohlo mi to pri ATI X1250.