» Poradna » Programy

Existuje nějaká odlehčená verze MS Frameworku nebo náhrada ?

MS Framework nutně potřebuju kvůli 2 malým programům, které ke svému spuštění Framework vyžadují.

Úplně jsem se zhrozil, že kvůli tomu se mi do compu ohromné balíky Frameworku 2.0, potom verze 3.0, 3.5, různé další ohromné SP packy. Všechny verze Frameworku, které se mi přes MS Update nainstalovaly do systému Windows XP mi zhltly mnoho stovek GB místa na disku ! ! To mě vážně se*e ! Neexistuje nějaká Lite (odlehčená verze Frameworku) která by zaručila chod mých 2 programů nebo nějaký konkurenční program, který by ten hrozný rozplzlý mega Framework nahradil ?

Odpovědi na otázku

"mi zhltly mnoho stovek GB místa na disku"....

Jo stovky GB, taky by me zajimalo co se mu to vlastne nainstalovalo.
Ja mam .NET 4.0 a adresar c:\Windows\Microsoft.NET zabira jen 0.9GB. Takze necely jeden GB. By me zajimalo kde vzal ty stovky GB.

Mister Google to nasiel za par milisekund...
http://software.informer.com/getfree-net-framework-lite/...

Mno jako nahradu mozna muzes pouzit Mono. Sice je to primarne linuxova alternativa .netu ale je i pro windows. Jak je to s velikosti netusim. Ale mono neni to same co .net, nektere veci tam nejsou implementovany. Tak zalezi na tvych aplikacich, zda pujdou spustit. Ale za zkousku nic nedas: http://www.mono-project.com/Main_Page...

Zalezi jen na tobe, co od MS, si do PC pustis.