Existuje datová rozdvojka SATA - pro připojení dalšího disku ?

Potřebuji do PC přidat další tj. třetí SATA disk, ale nevím, zda lze ten datový kabel rozdvojit? Na mainboardu jsou jen dva konektory.Napájecí rozdvojky jsou mi známé, ale ty datové?Děkuji.

Odpovědi na otázku

SATA nelze rozdvojit. Musel bys koupit kartu do slotu PCI-e, např.: https://www.czc.cz/axagon-pcie-radic-2x-int-...

Velice Vám děkuji.

Není za co :)

Zařízení, které umí rozbočit SATA porty, se jmenuje SATA port multiplier.Ovšem pozor, ne každý SATA řadič na mainboardu tuto funkci podporuje. Tabulka SATA řadičů, zajímá tě kolonka PMP:https://ata.wiki.kernel.org/index.php/SATA_hardware_f... Port multiplier není nic levného ani běžně používaného (na Ebay kolem 500Kč), přídavný řadíč do PCIe portu je levnější.

Vladimire, pokud mám na mb jen 2x SATA, tak je to starý mb. Takovéto staré mb mají SATA150. S tím se nedá dělat nic, navíc, kdoví, zda se vůbec moderní HDD nadetekuje. Docela předpokládám, že tam má WXP, čili asi nebude umět pracovat s většími HDD. Karta s řadičem představuje vyřešení několika problémů, ale nejsem si jist, zda má vůbec význam do takové stařešiny cokoli investovat kromě cesty na sběrný dvůr.

Nesouhlasím. I některé značkové počítače ze současné produkce mají jenom dva SATA porty.

Ti výrobci jsou ale oškliví! Takhle oškubat mb na dřeň.

Naozaj ma Tvoja zakladna doska len 2 x SATA ?Napis pre istotu typ ZD.Ked ano, odporucam najmensi / najpomalsi disk z PC vyradit a pouzivat ho napr. v USB boxe.

Nebo bych oželel CD/DVD, na které bych sázel, že tam je jako druhé SATA.

Dobrý nápad.

Jestli má deska jen 2 saty, tak je to nějaká stará vykopávka co má ještě ide a "moderní" dvě saty... ale moc se mi to nezdá, typ desky je tajný?

Nejen staré vykopávky... Mainboardy v malých značkových počítačích, kde se nepočítá s přidáváním disků, i v současnosti mívají jenom dva SATA porty. Například DELL Optiplex 3020.